Kategoriler
Formula1

2009 Britanya GP Sonrası – Toyota

Jarno Trulli – 7.: “Benim için çok zor bir yarıştı. Zor bir kalkış yaptım çünkü normalki kadar hızlı çıkamadım. Yarış boyunca geri dönmek için mücadele etmeye çalıştım ama bu kolay değildi ve araç çok fazla kayıyordu. Bu belki de seçtiğim dünkü aero ayarı nedeniyleydi.”

“Bugün, dünküne göre daha sıcak bir hava bekliyordum ve ayarlarımda biraz sıkıntı yaşadım, özellikle de uzun sürüşlerde. Stratejimiz iyiydi ama bu yarışta daha fazlasını bekliyorduk. Bu yüzden Almanya’da bunu telafi etmeye kararlıyım”

Timo Glock – 9.: “Puan alamamam yazık oldu, özellikle de trafikten çok çabuk kurtulmam ve sonunda Kimi’yi rahatça yakalamamdan sonra. Sorun, bir kaç yer kaybettiğim ilk virajdaydı. bu beni trafiğin içine attı ve yarışıma gölge düşürdü. Yine de pes etmedim ve orta bölümde puan alma şansım varken Fisichella ile mücadele ediyordum”

“Sert lastiklerde sonda, araç iyydi ve Kimi’yi çok çabuk bir şekilde yakaladım ama geçiş için şansım yoktu. Son turda son virajda denedim ama işe yaramadı. Şimdi bir sonraki yarışı, benim ve takımım için evindeki yarışı dört gözle bekliyorum. Umarım orada hava daha sıcak olur. Bugünkü düşük sıcaklıktan daha fazla bizim aracımıza daha uygun”

John Howett: “Bundan daha iyi sonuç bekliyorduk ama yarış, umduğumuz gibi geçmedi. Sıralamalar çok ümit vericiydi ve  podyum mücadelesi bekliyorduk. Ama Jarno kalkışta sıralar kaybetti ve Timo, ilk viraja girerken sıkışıp kaldı. Sıralama sonuçlarının ardından 2 puan, beklediğimizden çok daha az. Ama bu, daha fazla gelişip evimizdeki Nurburgring yarışı için daha güçlü bir şekilde geri dönmemiz için bizi motive etti”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir