Kategoriler
Formula1

Horner: "Vettel'in Polü Galibiyet İçin Çok Önemliydi"

Red Bull Racing patronu Christian Horner, Britanya GP’de Vettel’in galibiyetinin sıralamalardaki sonuç sayesinde geldiğini söyledi. Alman pilot, rakiplerine göre daha ağır  yakıt yüküne sahip olmasına rağmen sıralamaları birinci tamamlamıştı.

21 yaşındaki genç yıldız, sıralamalardaki performansını yarışta da sürdürdü ve egemen bir şekilde damalı bayrağı en önde geçti.

Horner: “Sebastian’ın daha ağır yakıt yükü ile inanılmaz bir performans ortaya koyduğunu düşünüyorum ve daha uzun pistte kalmak size ya öncelik tanır ya da tercih ediebilir strateji.”

“Bu yüzden Sebastian, yarışı kazanma konusunda sıralamalar sırasında çok yol katetmişti.”

Egemen görüntüye rağmen Horner, eğer BrawnGP’yi sünya şampiyonasında yakalamak istiyorlarsa gelişime devam etmeleri gerektiğini söyledi.

Horner: “Takım harika bir iş çıkarıyor. Her haftasonu araca performans ekliyoruz ve gelecek yarışlarda momentumumuzu sürdürmememiz için bir neden göremiyorum”

Gelişim açısından BrawnGP’nin önünde oldup olmadıkları sorulduğunda Horner: “Puan açısından onları henüz geride bırakmadık, bu yüzden onları punalrda geçersek evet önlerinde oluruz”

Horner ayrıca, evinde gelen ilk iki zaferi ile gururlandığını da belirtti.

Horner: “Özel yarış olması ile takım adına, bizim için inanılmaz bir duygu. Bu haftadan önce takımın Silverstone’de puan alamadığını unutalım, bu yüzden eve ilk iki gelmek harika”

“Kişisel açıdan burada F3000’de ard arda üç sene destek yarışını kazandım. Burada yarıştım ve buraya geldiğim ilk GP idi, bu yüzden çok tatmin edici bir andı”

“Horner: "Vettel'in Polü Galibiyet İçin Çok Önemliydi"” için 0 yanıt

İnş. daha da fazlası gelir.Britanya da önceden puanı bile olmayan takım duble yaptı.Başarılarının devamını diliyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir