Kategoriler
Formula1

Alonso, Renault'un Sıçrama Yapmasını Bekliyor

Fernando Alonso, Renault’un atılım yapıp sezonun geri kalanında pist üzerinde rekabetçi olmayı umuyor.

İki dünya şampiyonluğu bulunan Alonso, Silverstone’de zor bir yarış geçirdi ve sadece 14. sırada kendine yer bulabildi.

Ve Fransız takımın seon başındaki gelişim temposunun yavaşlamış görünmesine rağmen İspanyol pilot, durum hakkındaki iyimserliğini koruyor.

Alonso: “Burada geçen sene de aşağı yukarı aynı konumda olduğumuzu gördük ve birden bire araçta birşeyler ürettiğimizde, yeni bir ön kanat veya difüzörde bişeyler, bu işleri değiştirebilir.”

“Bir hamlede 0,3-0,4 kazanırsanız, bu size önde 8 sıra kazandırır. Çünkü süreler bu sene çok yakın ve 0,3-0,4 saniye, sıralamaların sonunda pozisyon açısından büyük bir fark demek”

“Bu yüzden umudumuz da bu yönde. Yarışlarda yeni parçalar üretmeye devam edeceğiz ve yarışlardan birinde belki de sihirli parçayı yapıp birden bire podyum takımı haline geleceğiz. Umudumuz bu ama zor olacağını biliyoruz”

Alonso, son yarışllarda takımın gelişim temposunda geri kaldığını kabul etti ama işlerin süratli bir şekilde tersine dönebileceğini belirtti.

Alonso: “Sezon başında gerilerden başladığımızı düşünüyorum, özellikle de iki katmanlı difüzöre sahip olanlara karşı. Çin’de iki katmanlı difüzör imâl ederek çok iyi bir iş çıkardık, sanırım 3. yarış”

“Elimizden geldiğince çabukl bir şekilde aracı geliştirmek için çok çaba harcadık, ama Bahreyn’den itibaren araç aşağı yukarı aynı. Bu da, son 2-3 yarıştaki pozisyonlarımızın nedeni”

“Yarışımızda bir parça gerideyiz. Bunu biliyoruz. Zorlamaya devam etmemiz gerekiyor ve önümüzdeki 2-3 yarışta umarım daha fazlası gelecek, daha fazla fark yaratacak daha büyük bir şeyler”

“Son 3 veya 4 yarışta araç için çok az parça ürettik, performans açısından da bir fark yaratmadı ve şimdi biraz daha fazla sıkıntı yaşamamızın nedeni de bu. Takımlardaki 7. durumdayız ve pilotlardaki gerçek sıralamada bu 13. ve 14. sıra demek. Bu yüzden biraz daha fazlasına ihtiyacımız var, özellikle de Cumartesi günü”

“Pazar günü, yarış ve yakıt vs.., geride kalıyor ve puan almakta zorlanıyoruz. Bu yüzden durumu değiştirmeli ve Almanya’dan itibaren daha iyi olmalıyız”

İspanyol pilot, Britanya GP umutlarının başlangıçta, kendinden daha ağır araçların arkasında kaldığında sona erdiğini söyledi.

Alonso: “Bizim için yarış ilk virajda bitmişti. 10. başladım ve geçiş yapamayacağınız bir pistte daha ağır olan iki araca yer kaybettim”

“Ve sonrasında yarışın geri kalanını keyif için tamamladım. Bu pistte geçiş yapmak imkânsız. Geleneksel pistlerde durum böyle. Yarışın ortasında Sutil ile ilginç bir mücadele yaşadım ve o da eğlenceliydi.”

“Daima biriyle mücadele ettim ama gerçek şu ki, bunu önlerde yapmayı tercih ederim, 13. ve14.lükte değil. Daha iyisini kyapabilirdik, çünkü 14.lük, bizim yerimiz değil.”

“6., 7. veya 8. olmalıydık ama bunun için iyi bir kalkış yapmalısınız. Bir kaç yarıştır zayıf kalkışlar yapıyoruz ve gelecek yarışlar için bunun üzerine çalışmamız gerekiyor.”

“Alonso, Renault'un Sıçrama Yapmasını Bekliyor” için 0 yanıt

euheuhuhe 😀
sanki iktidar muhalefet çekişmesindeki seçim zamanı gibi. o yükselcek, bundan sıçrama bekliyom felan.
alonsom bu sene gitti bea:) keyif almaya bak. herkes artık öyle yapıyo. button'un yanından geçerken azcık sürtün arabasına, zorluk çeksin hacı sakallı 😀

renonun motoru diğer araçlara göre daha zayıf dünkü yarışta bmw ye virajlarda yaklaşıyor ama düz yolda bmw hasarlı olmasına rağmen aracın arkasına bile yaklaşamıyor ama hemıltınla çekişmesi güzeldi

İNŞALLAH dediği gibi alonsonun RENAULT ta güvevniyor RENAULT ta alonsoya her zaman derim bu ayrılmaz ikiliye hayranım
RENAULT ta biraz daha Çaba sarfetmesi gerektiği doğru ama bu işler tek yönden ilerlemiyor takımdan bahsediyoruz pilotuyla çalışanlarıyla teknik şefleriyle bi bütündür alonsoyu ve reno ayrı kutup gibi görenleri anlayamıyorum ALONSO=RENAULT>>RENAULT=ALONSO
Sonuna Kadar >>RENAULT F1 TEAM<<

Alonso zaten sihire meraklı inanan birisi ondan dolayı sihirli parça diye bahsetmiş.ilginç batıl inançları vardır koçumun:) yürü be Alonso biz sana inanıyoruz o bize yeter senin varlığın benim yarış izleme sebebim

Reno kalkışlarda toyota ile birlikte kötü olan araçlardan bunun üzerinde ciddi şekilde durmalılar.umarım beklediğmiz geleşim biran önce gerçekleşirde bari sezonu daha zevkli ve çekişmeli şekilde bitirebiliriz

iki yarıstır dıgerlerı yumusak lastıklerle kalkarken reno sert lastıklerle kalktı reno bnce yanlıs stratejı uygulyr ıkı yarstr sert lastık yuzunden yarısın ılk bolumu mahvoluyor diğer bır konu ıse gelısım alonsonunda dedgı gıbı bahreynden berı aynı arac reno resmen uyuyor ayıptır ya gelstırın su aracı

yaa alonso çok umutlu yaklaşıyor bizde umutlu yaklaşıyoruz oda hayal kırıklığına uğruyor bizdee son 2 yarıştır ya bunlar bişeyler üzerine çalışıyorr lar birden bire bir sıçarama yapacaklar yada ALONSO kendini kandıryorr 2 sinden birii ama güzel konuşmuş sihirli parçaa SAYGILAR RENAULT F1 FERNANDO ALONSO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir