Kategoriler
Formula1

Schumacher'in Ferrari'deki Görevi Belirlendi

Michael Schumacher, Formula 1 yarış pilotluğundan ayrıldıktan sonra İtalyan takımda görevinin ne olacağı yönünde kararın verildiğini söyledi.

2006 sonunda emekliye ayrılan eski dünya şampiyonu, Ferrari’nin motorsporları bölümü olan Gestione Sportiva adına araç gelişiminde olacak.

Schumacher, emekli olmasının ardından FErrari adına testlere katılmıştı ve emekli pilot, takıma yardım etmek için yeni araçla tekrar test yapacağını söyledi.

Gazetta dello Sport’a konuşan Schumacher: "Karar vermesi biraz zaman aldı ama şimdi benim Ferrari’deki görevim belli. Benim varlığımın nerede en çok faydalı olacağını anlamamız gerekiyordu."

"Gestione Sportiva için ara. gelişimi ile ilgileneceğim"

"Aracı ne zaman kullanacağım henüz planlanmadı, verilen bir karar yok henüz. Duruma göre hareket edeceğiz: eğer takımın bana ihtiyacı olursa, sürmek isterim ama çok sık değil."

"F2008? Araç cesaret verici. Ama henüz kesin konfigürasyonunda değil. Daha yere basan bir fikir için, rakiplerimizin ne yaptığını görmemiz gerekiyor."

“Schumacher'in Ferrari'deki Görevi Belirlendi” için 0 yanıt

Evet nur_ burada okumustuk 🙂 Jean Todt Ross Brown`nin Honda`ya gecisi hakkinda yorum yaparken Scumi`ye takim patronlugunu teklif ettigini ama Schumi`nin kabul etmedigini soylemisti 🙂

Montezemelonun kimi hastalığı var.F2008 testinde massa ayağa falan kalkıyo kasıyo kendini mont..çok fazla tınlamıyoo.kimi bacak bacak üstünde zorla kalkıyo mont…kolunu falan okşuyo.bu kimi çok makara adam yha:D

bi yerde takım patronluğunun teklif edildiğini ama schuminin kabul etmediğini okumuştum.. ne kadar doğru bilemiyorum tabi..

Takim patronlugu yakisirdi Schumi`ye, ama sanirim henuz erken oldugunu dusunduler.. Sanirim Montezemelo`da aktif rol almasini istemiyor Schumi`nin.. Ne de olsa Montezemelo`nun prensi Raikkonen 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir