Kategoriler
Formula1

Alonso "Birkaç Yarış Sonra TC Unutulacak"

Fernando Alonso, TC olmadan Formula 1’in daha tehlikeli olacağını düşünen pilotlardan kendisini soyutladı.

Bazı pilotlar elektronik yardımlar olmadan sporun daha tehlikeli bir hale geleceği endişelerini dile getirmişti.

Ancak dün TC olmadan ilk defa test yapan Alonso pek fark olmadığını söyledi.

Alonso "Araçta radikal bir değişiklik yok. Bu pilotun stilini adapte etmesine ve limiti bulmasına bağlı."

"Sezonun başında böyle olacak ancak 2-3 yarış sonra kimsenin elektronik yardımlarla sürmenin nasıl birşey olduğunu hatırlayacağını düşünmüyorum."

"Yeni kurallarla birlikte aynı şekilde çalışmaya devam edeceğiz ve stili yeni kurallara uydurmanın pilota bağlı olduğunu düşünüyorum." dedi.

“Alonso "Birkaç Yarış Sonra TC Unutulacak"” için 0 yanıt

hatta şunuda söyleyim. adrian sutilde jenson button gibi virajlarda pedal ve direksiyon hareketleri yumuşak olduğu için takım arkadaşı fisichella'ya kafa tutabilir. hatta bazı yarışlar geçer diyorum çünkü fisichella tecrübesine rağmen virajlarda aracına yük bindirerek (dengesizken) fren yapıyor ve doğal olarakta virajdaki geçişlerde başarısız oluyor.

abdullah çelik arkadaşımızın dediğini onaylıyorum 🙂 alonso sürüş stilini değiştirmek zorunda tabi her yarışta bu stili sorun yaratmayabilir testte olduğu gibi ama monaco gibi dar pistlerde işi zorlaşır. dikkatli olması gerekir. önceden bende demiştim jenson button virajlarda kibar davranan bir pilot diye TC'siz otomobilde onun için avantaj bu sezon tekrar yükselişe geçecektir tabi bu otomobilin iyi olmasınada bağlı…

asd arkadaşım sert direksiyon hareketi neden etkilemiyor söylede bizde bilelim. benim bildiğim aracı daha yumusak ve akıcı şekilde kullanmak gerekecek tc yokken. aksi takdirde viraj içerisinde tc yokken bir anda gaza yüklendiğinde araç kendisini savurur. hatta bu yüzden daha nazik sürüşe sahip olan jenson buttonun tc yokken diğerlerine oranla biraz öne çıkabileceği düşünülüyor. ben yanlış biliyor olabilir sence neden etkilemez sert hareketler?

Ben de merak ediyorum yağmurlu TC'siz Monaco yarışı… Ayrıca Alonso Minardideyken aracı TC'siz kullanıyordu, çoğu takımda TC olmasına rağmen Minardide yokken bile.

ben en çok TC siz monaco yarışını merak ediyorum…uzun zamandır seyretmesini en sevmediğim yarıştı ama bu sene farklı olacak ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir