Kategoriler
Formula1

Vettel Testlerde Lider Olduğu İçin Mutlu

Sebastian Vettel, Ferrari ile çıktığı ilk resmi test seanslarında en hızlı isim olduğu için mutlu olduğunu söyledi.

Jerez’deki testlerin ilk iki gününü lider tamamlayan Vettel kokpiti yarın Kimi Raikkonen’e bırakıyor.

Vettel “Tabi ki daha kötüsü olabilirdi. Geçen sene bu döneme göre  oldukça daha iyi. Bugün çok fazla tur attık ancak kış testlerinde bu normal. Ama bir şey ısınıyorsa onun ne olduğuna bakıyorsunuz  ve bu zaman alıyor. Genel olarak iyi bir gündü ve sonunda yeni geçiş lastikleriyle sürüş bile yapabildik. Bu soğuk koşullarda bile iyi çalışıyor gibi görünüyorlardı. Genel olarak mutlu olabiliriz.” dedi.

Günün sonunda Ferrari mekanikerlerinin kendisini alkışlamaları konusunda Vettel “Uzun bir gece geçiriyorlar bu yüzden onlar için çalışmaları uzatmadım.” diyerek alkışın aracı ıslak şartlarda pist üstünde tuttuğu için geldiğini söyledi.

Mercedes’le kendilerini kıyaslayan Vettel “Muhtemelen Mercedes’e kıyasla farklı yaklaşım sergiledik. Onlar dünkü kadar tur atmadılar ancak burada hiç sürüş yapmasalar bile yine de favori olurlar. Bizim geldiğimiz noktada ise çok fazla değişiklik var. Çok fazla yeni şey deniyoruz ve bir çok şey öğreniyoruz. Bu yüzden aracı öğrenmek için devam etmek, tüm rakamları anlamak önemliydi. O açıdan kıyaslama yapmak zor ancak araç içerisinde oldukça mutlu hissediyorum. Çalışabileceğimiz iyi bir temel var.” dedi.

Vettel aracı takım arkadaşına devredeceğini ve kendisinin Maranello’da simülatörde çalışmaya gideceğini söyledi.

“Vettel Testlerde Lider Olduğu İçin Mutlu” için 11 yanıt

Vettel gerçekten kendini adamış bu işe. 2014’te şanssızdı ama iyi ki 2014 sezonunu yaşadım demeli çünkü kaybetmeyi ve bununla mücadele edebilmeyi öğrendi. Kural değişikliklerinden en çok etkilenen pilot olduğu da unutulmamalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir