Kategoriler
Formula1

Hamilton Rahatsızlığı Nedeniyle Testi Yarıda Bıraktı

Mercedes’in dünya şampiyonu pilotu Lewis Hamilton, hastalığı nedeniyle Barcelona’daki ilk günü yarıda bıraktı.

2014’ün dünya şampiyonu sabah seansında sadece 11 tur attı ve kendisini yeterince iyi hissetmediği için testten çekilmeye karar verdi.

Mercedes öğleden sonra Pascal Wehrlein ile çalışmalarını sürdürecek. Force India’nın ise Meksikalı Sergio Perez ile çalışacağı düşünülüyor.

“Hamilton Rahatsızlığı Nedeniyle Testi Yarıda Bıraktı” için 21 yanıt

bu hamilton f1 in george best i. çok yetenekli fakat sporun ruhuna aykırı davranışları onu geriletiyor. en büyük rakibi kendi zihinsel mücadelesi.

Son çıkan fotoğraflarının ardından çok da haksız değil bu eleştiriler. Bu adamlar sporcu ve kendilerini korumak zorunda. Rosberg de rahatsızmış ama onunki test kaynaklı sakatlanma gibi düşünülebilir.

Hamilton yellim yellim gezmeseydi böyle hasta olmazdı! (zamanında annemin bana hep söylediği şey)

Hastalanmak disiplinsizliktir.Profesyonel bir sporcunun hastalanmasi özellikle üşütmek gibi bir olay yaşaması kabul edilemez bir durum.Hamiltonun saldığı anlaşılabilir, disiplinsiz ve motivasyonu düşmüş bir Hamiltonu Rorberg bozguna uğratabilir.Bu sene Geçen seneki kadar kolay olmayacak.Dolayısıyla geçen seneden daha iyi olmalı.

Kimsenin günahına girmek istemem ama Hamilton verilen bu arada sürekli bir Los Angelesta bir New Yorkta gezip durdu buralar saat ve sıcaklık farkının olduğu yerler ve en sonunda avrupaya döndü vücut dengesini sürekli değiştirip durdu ve büyük ihtimal en sonunda kaldıramadı. Amerika 2 haftalık kısa bir arada boş vakit geçirilecek yer değil bana göre özellikle onun gibi üst düzey bir pilot için, kendine çeki düzen vermesi gerekiyor. Özel hayatını avrupada da yaşayabilir ama o amerikada ki arkadaşlarına fazla özeniyor gibi.

Kesinlikle, hastalık apayrı bir konu ama henüz işine tamamen konsantre olmadığı kanısındayım bende. 2011 senesinin bir tekrarını görmemeyi umalım…

Gören de iki haftada bir Amerika’ya gidiyorsun sanıcak. Neymiş efendim Amerika’dan Avrupa’ya dönmek dengesizlikmiş, vücudu kaldıramamışmış. O zaman sezon içerisinde de Amerika ve Brezilya yarşları yapıldıktan sonra, Avrupa bile değil, dünyanın diğer ucu olan Abu Dhabi’ye gittikleri zaman pilotların ayvayı yemesi lazımdı. Tam da final yarışında üstelik. Böyle anlamsız bi yaklaşım olamaz.
Hamilton’ın testler sırasında hastalanması bana göre de biraz sorumsuzca bi hareket sonucu yaşanmış olabilir, ama gelip böyle teoriler üretmek de gerçekten çok anlamsız, acayip derecede boş.

Bu sene Amerika yarışından 2 hafta önce pilotların hepsi Amerika’ya gitmişti sosyal medya hesaplarından bakabilirsin buna Brezilya yarışından hemen sonra pilotlar zaten similasyon çalışmaları için Avrupa’ya dönüyorlar ve ayrıca hiç bu kadar hızlı uzak mekanlara gitmediysen ne demek olduğunu bilemezsin insan aptallaşır ve yorgun düşer jetlag denilen rahatsızlığa düşebilirler ve Los angeles ta hava 10 derecenin altına düşmez gün içerisinde 20 derecenin üzerine çıkar bu zamanlarda New yorkta ise hep – lerdedir hava şuan Barcelonada hava 13 derece civarındaymış bu kadar ciddi hava değişimlerinde birisi gayet normal bir şekilde hastalanabilir bu bir teori değil. Yani eğer pilotlar yarışlar uzak ülkelerdeyse en az 1 hafta öncesinden orada olurlar. Lewis ise instagramında 3 gün önce Madison square garden dan bir foto paylaşmış yani New York’tayken kısaca bu teori değil gayet normal oluşabilecek bir durum o yüzden sakin ol biraz.

İnternetten hava sıcaklıklarına bakıp burası şu derece burası o derece demek kolay. Bunları yazıp mesaj oluşturunca haklı sayılmıyorsun aniden. Ayrıca merak etme yurt dışına da çıktım uzak ülkelere de gittim. Hatta 4 sene yurt dışında yaşadım. İnsanların hayatı boyunca bindiği uçak sayısı kadar 1 senede uçağa binip başka başka ülkelere gitmek zorunda kalmışımdır muhtemelen o 4 senelik süreçte. Neyden bahsettiğini de gayet iyi biliyorum. Ama Jetlag dediğimiz olayın yaşanması başka bişey Hamilton’ın hastalanması bambaşka bi vaka. Ayrıca bu pilotlar gerektiğinde 2 hafta arayla Monaco’dan Kanada’ya sonra aynı şekilde Kanada’dan Avusturya da gitmek zorunda oldukları oluyor. Yani öyle yarışın olacağı ülkeye 2 hafta öncden gitme şansları olmuyor her zaman, çünkü o sırada zaten başka bi pistte yarışıyor oluyorlar takdir edersin ki…
Son olarak madem beni o kadar düzeltmek istedin ben seni düzelteyim, similasyon değil onun adı. Simülasyon. Sen sakin ol şimdi de bakalım.

Sırf Lewis in hayranısın diye işi fanatikliğe dökmüşsün gayet objektif bir yorumda bile korunmaya çalışıyorsun işinize gelmiyor pilotunuza laf söylenmesi. Sırf internetten hava sıcaklıklarına bakıp yorum değil okul öğretim hayatında aldığın coğrafya dersinden nerede havanın nasıl olacağını bilebilirsin böyle kendini savunmak için bahane üretip durma burada. Monako ile Kanada arası 2 hafta, Kanada Avusturya arası 2 hafta yani 1 ay diliminde gerçekleşiyor bu yarışlar. 2 hafta içinde uzakta ki bir ülkeye gayet adapte olabilirsin. Benim demek istediğim onun bu 2 hafta içinde sürekli uzak yerlerde gezmesi 18 Şubatta paylaştığı fotoda Off to Barcelona yazmış yani testlerden 1 gün önce oraya gidiyor 3 gün önce New Yorkta belki İngiltere’ye gitti desek oradan geçti ama sürekli uçuş seyahat etmesi onu yorgun düşmesine sebep olmuştur muhakkak ve üstüne sürekli hava değişiminden hastalanmış olabilir. Zaten ilk yorumumda da sadece bir ihtimal olarak bir kaç bilgi yazdım oraya ve yanlış bilgilerde değil bunlar. Bunu bu kadar büyütmenin sebebi Lewisin ciddi derecede fanatiği olman ve yazdıkların o hata yapsa bile koruyacağını gösteriyor ( şuan ki durumunda hata yaptığını söylemiyorum herhangi bir konuda ) o yüzden senle polemiğe girmenin bir anlamı yok.

Yoo hiç alakası yok. Bir önceki mesajımın son mesajına bakarsan zaten Lewis’in yaptığı hareketin sorumsuzca olduğunu ve bu yaşananların o hastalığa sebep olmuş olabileceğini söyledim. Direk at gözlüğü takıp Lewis’i savunacak halim yok burda. Sadece senin attığın ve tamamen laf sokmaya yönelik ve kişiye yönelik mesajına kayıtsız kalamazdım ve tabi ki durmayıp mesajımı yazdım. Öyle başka ülkeye gitmeyen adam bilmezden, basit coğrafya dersine giden de bilir şeklinde bi yoruma geldiğine göre azıcık hizaya gelmişsin zaten. Bu bana yeter. Ben en başından beri anlamsız teori üretmenin aslında neden anlamsız olduğunu ifade ediyorum sadece. Çünkü bu teorileri hiç bi zaman ispatlama şansımız olmayacak ve teori olarak kalacaklar. Doğrudur ya da yanlıştır ona bi yorumum bulunmadı.

Benim kimseye laf sokma gibi bir çabam yok. Lewisi severim güzel işler yaptığı zamanda takdir ederim sadece son dönemde yaşadıklarını yorumladım orada.
Laflarına dikkat et senin yakın arkadaşın yok burada. Son yazdıklarımı anlamadığın için iyice açıklayarak yazdım oraya belki burada anlarsın diye.
Gene söylüyorum bu bir teori değil bunu anlamak istemiyorsun. Bu kadar fazla hava değişimine maruz kalan birisi gayet normal hastalanabilir şu kadar basit bir şeyi o kadar büyüttün ki gerçekten yaptığın anlamsız. Sana göre teori olabilir ama bana göre değil.

“HastalanABİLİR” yazıyorsun, sonra bu bi teori değil diyorsun. Eyvallah daha ne diiym. Ayrıca benim teori dediğim nokta o bile değildi. Lewis’in hastalanmış olma sebebi seyahatten kaynaklı da olabilir, bamşbaka bi sebebi de olabilir. Seyahat ettiği için hastalandı demek sadece bi teoriden ibaret. Belki de bambaşka bişeyden hastalandı. Seyahat yüzünden hastalandığını ispatlayabilir misin ? Hayır. O zaman bu bi teori ve hiç bi zaman da ispatlayamıyacağın için anlamsız. Bu kadar basit. Sen arkası boş olan argümanını illa savunucam diye didindiğin için uzadı konu. Ben uzatmadım özellikle. Sadece çok cevap verilesi şekilde, açıklarla dolu mesajlar atıyosun. Ben de duramayıp cevap veriyorum. Olay bundan ibaret.

Dünyada bir sürü insan bulabilirsin bu şekilde hastalanmış o yüzden kanıtlanmış bir şey teorilik anlamını yitiriyor. Orada demişsin ki seyahat ettiği için hastalandı. Ben ihtimal yazdım orada sonraki yorumlarda da Lewis’in bu şekilde hastalanması normal oluşabilecek bir şey yazmışım. Ayrıca orada Lewis’i örnek vermiyorum dikkatli okursan herhangi birisi kolayca hastalanabilir diye yazmışım sonra bu Lewis’inde başına gelebilecek normal bir durum olarak eklemişim yani Lewis kesin bu yüzden hastalandı diye bir şey yazmadım. Lewis neden hastalandı açıklama yapılmadı önemli bir hastalık olmadığı içindir, o yüzden bilemeyiz. Bende son dönemde yaşadıklarını yazıp ihtimal vermişim oraya her insanın başına gelebilecek basit bir şeyi.
Sen orada yok dengesizlikmiş yok kaldıramamışmış gibi şeyler yazmışsın bu bir teori değil her insanın başına gelebilecek şeyler dediğim gibi dünya üzerinde sürekli seyahat ederek yorgun düşen üstüne sürekli hava değişiminden hastalanabilen bir sürü insan bulabilirsin. O yüzden kanıtlanmış bir şey artık teori kavramını içermez.
Oraya eğer Lewis kesin bu yüzden hastalandı yazsaydım işte o zaman kanıtlanmadığı sürece teori olurdu.

Pascal Wehrlein da ne olduğunu şaşırdı iyice. Force India dediler, sonra Hamilton rahatsızlandı, hadi gel geri sana burda ihtiyacımız var Mercedes’le piste çıkıyosun dediler. Ortalık karıştı. 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir