Kategoriler
Formula1

McLaren, Honda’nın MGU-K’sında Kendi Parçalarını Kullanacak!

McLaren, 2015 Formula 1 sezonu öncesinde Barcelona’da gerçekleştirilecek son testlerde Honda’nın MGU-K’sında kendi parçalarını kullanacak. Honda ise bu süreçte kendi tasarımındaki sorunları çözmeye çalışacak.

Honda’nın ERS sistemindeki MGU-K’da bulunan sorunlu conta, McLaren’in Barcelona testlerindeki sürüşlerini oldukça fazla kısıtladı.

İlk gün Button’un 21 tur ardından yaşadığı sorunla birlikte 2. gün Fernando Alonso kısıtlı güçle çalışmak zorunda kalmıştı.

3. gün piste tasarımı yenilenen parça geldi ancak bu da sorun çıkardı ve Button sadece 24 tur atabildi. Pazar günü ise McLaren eski bir MGU-K’yı araca yerleştirdi ve bu şekilde mesafe kat etmeyi planlıyordu ancak bu sefer de Alonso’nun kazası sürüşü kısıtladı.

Bu conta sorununun yeni turbo V6 güç ünitelerinin tanıtılmasında yaşanan en büyük sorun olduğu ortaya çıktı. Ve Autosport’a yakın kaynaklar bu sorunun hızlı bir çözümünün olmadığını söylüyorlar.

Son gelen bilgilere göre McLaren, Honda’nın soruna düzgün bir şekilde çözüm bulabilmesi için 2009’da  hazırladığı KERS’in parçalarını bu testlerde kullanacak ve Honda’ya sorunu çözmesi için daha fazla zaman verecek.

Yani bu hafta gerçekleştirilecek testlerde Honda’nın MGU-K’sında McLaren contası kullanılacak.

Testler yarın başlıyor.

“McLaren, Honda’nın MGU-K’sında Kendi Parçalarını Kullanacak!” için 13 yanıt

yanılmıyorsam kers sıstemını de mclaren kendısı tasarlayıp gelıstırmekteydı.hatta sanzuman tedarıkcılerı ıle de ortak calısmaktaydı.

mclaren ın bır dıger bunyesınde tasarlayıp yaptıgı sey freescale ıle bırlıkte yuruttuklerı ecu dur.hatta hangı sezon du hatırlamıyorum.butun f1 takımlarının kullandıgı ecu yu mclaren automotıv saglıyordu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir