Kategoriler
Formula1

Mercedes Gelişim Haklarını İlk Yarıştan Önce Kullanacak

Mercedes yeni güç ünitesinde kullanabileceği kadar gelişim biletini sezonun ilk yarışından önce kullanmayı planladığını açıkladı.

Kural boşluğundan dolayı 2015 sezonu içinde motor gelişimine kısıtlı da olsa izin verildi. Üreticiler tüm gelişim haklarını sezon başında kullanarak gelişmiş bir motorla başlamayı veya gelişimi sezon içine yaymayı tercih edebilirler.

Mercedes’ten Andy Cowell kendilerinin bu gelişim biletlerini hemen kullanmayı planladıklarını söyledi.

“Eğer gelişim biletlerini sezon içinde kullanırsanız başlarda kullandığınız ve eski parçalara sahip güç ünitelerini sezon içerisinde kullanmak istemeyeceksiniz. Bu işleri karıştırıyor. Bu üzerinde karar verilmesi gereken şeylerden birisi.”

Ferrari’nin biraz bilet saklamak istediği açıkken Renault’nun tümünü Melbourne öncesinde kullanmak istediği biliniyor. Cowell Mercedes’in ilk yarışa ellerinden gelen en yüksek performansla gelmek istediğinin altını çizdi ve ilk planlarının bu olduğunu söyledi.

“Tüm üreticilerin 2014 güç ünitesini listeden 32 bileti kullanarak geliştirme fırsatı var ve FIA’dan gelen açıklamaya göre bunu sezon içinde de yapabilirler. Bizim gelişim yaklaşımımız sezon başında hepsini kullanmak üzere ve bu değişmedi.”

“Melbourne’e en iyi çalışan donanımımızla gideceğiz ve bunların beş yarış mesafesi kadar dayanabileceğine inanıyoruz. Bu konuda muhafazakar davranmak istemiyoruz, bu sizi yavaşlatır.”

Bilet sistemi önümüzdeki sezon daha da karmaşık bir hal alacak. Üreticilerin güç ünitesinin sadece %23’ünde kullanabilecekleri sadece 25 biletleri olacak. Cowell Mercedes’in bu yılın gelişimleri hazırlanırken önümüzdeki yılı da hesaba kattığını ekledi.

“Bence bulunması gereken dengelerden birisi de bu yıla ve sonraki yıla ne ekleyeceğinizdir. Uzun süredir Formula 1’deyiz ve uzun vadede düşünmek de sonraki yarışı kazanmak kadar önemlidir. Gelişim biletlerini bu yönde kullanmayı hedefliyoruz.”

Yazar Murnout

Lütfen trolleri beslemeyin, yalnız bırakın!

Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.

“Mercedes Gelişim Haklarını İlk Yarıştan Önce Kullanacak” için 4 yanıt

Bildiğim kadarıyla Renault’da tüm hakkını sezon öncesi kullanmayacak.

kaynak yine burası:
Renault, 2016 Formula 1 sezonunda motorda daha büyük gelişme kaydedebilme adına taktiksel olarak bu sezon motor gelişimini geciktireceğini açıkladı.

FIA’nın sezon içerisinde motor gelişimine izin verileceğini açıklamasıyla birlikte motorların 32 alanda gelişimine müsaade edilecek.

Renault, sezon içerisinde gelişime izin verilmesine rağmen farklı bir yol uygulayacağını ve sezonun son bölümlerinde motoru geliştireceğini açıkladı. Bu hamlenin gelecek seneye faydası olması bekleniyor.

http://www.trf1.net/formula1_haberler/92619-renault-2015teki-motor-gelisim-stratejisinde-degisiklige-gidiyor.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir