Kategoriler
Formula1

Cregan: “Jorda Bırakın F1 Aracı Sürmeyi Film Bile Çekemedi”

Dün Lotus’un geliştirme pilotu olarak 26 yaşındaki kadın sürücü Carmen Jorda ile anlaştığını duyurması Formula 1 dünyası tarafından tuhaf bulundu.

Lotus yapmış olduğu açıklamada, daha önce GP3’te 3 sezon geçiren ve tek bir puan dahi kazanamayan Jorda’nın simülatör pilotu olacağını, 2015’te yarışlara katılacağını ve ilerleyen aylarda F1 aracının kokpitine geçeceğini duyurmuştu.

Alan Baldwin, geçen sene Jorda’nın tek bir yarışta dahi ilk 10’da yer alamadığını ancak aynı araçla Dean Stoneman’ın yarış kazandığını dile getirdi.

2012’te Jorda’nın takım arkadaşı olan Rob Cregan “Carmen Jorda bırakın hibrit F1 aracını sürmeyi bir film dahi çekemedi.”

“F1’de yetenek önemlidir. Para ya da sahte pozisyonlar değil.” dedi.

2012 GP3 Şampiyonu Mitch Evans ise Twitter’dan “Henüz 1 Nisan değil.” diyerek tepki gösterdi.

“Cregan: “Jorda Bırakın F1 Aracı Sürmeyi Film Bile Çekemedi”” için 3 yanıt

Lotus, Jorda’yi performans almak icin almadi ki PR calismalari icin aldi. Guzel bir kadinin-sosyal medyayi iyi kullanan- takiminiz adina calisiyor olusu size ziyadesiyle populerite getirir. Susie Wolff cok mu iyi? Gecen katildigi bir organizasyonda lastik dahi yakamadi ancak PR calismalari icin oldukca yerinde bir hareket goruyor. Sosyal medya caginda kadinlarin populeritesini kullanmak oldukca mantikli bir pazarlama bicimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir