Kategoriler
Formula1

Magnussen: “McLaren MP4-30 2014 Aracına Göre Büyük Gelişim”

Kevin Magnussen, bugün ilk defa denediği McLaren MP4-30’un geçen seneki araca göre büyük bir adım olduğunu düşünüyor.

Geçen sene McLaren adına yarışan ancak bu sene koltuğunu Fernando Alonso’ya kaptıran Magnussen, Alonso’nun testlerde geçirdiği kazayla birlikte bugün kokpite geçme şansı buldu.

Magnussen toplam 39 tur atabildi ve yağ sızıntısı nedeniyle günü erken kapattı.

Magnussen “Tamamen farklı bir araç gibi hissettiriyor. Geçen seneki araçla pek benzer değil. Tamamen farklı bir araba. Çok istikrarlı, çok tahmin edilebilir ve çok pürüzsüz. Sadece sürülebilir. Geçen seneki araç muhtemelen daha fazla yere basma gücüne sahipti ancak çok daha keskindi ve daha fazla sınırdaydı. Bir nevi tahmin edilemezdi.” dedi.

Magnussen ayrıca kokpitte az zaman geçirmesine rağmen potansiyeli gördüğünü söyledi.

Magnussen “Yüksek yakıtlı sürüş yapmadım. Sadece yarım depo ile çıktım. Az yakıtla ilk his çok iyiydi ve istikrarlıydı. Şaşırtıcı değildi. Geçen seneki araç tahmin edilemiyordu ve geçen sene yaptığımız çalışmaların bu seneki araç için doğru olduğunu görmek güzel. Tabi ki tam olarak bilmiyoruz ancak doğru hissediyoruz.”

“Geçen seneki aracın ön tarafı daha az tahmin edilirdi ve keskindi. Bu seneki ise daha pürüzsüz ve sürülebilir. Daha bu arabanın çok yolu var ancak tamamen yeni bir fikir ve tamamen yeni bir araba. Temeli gerçekten iyi ve belki de sezonun ilerleyen dönemlerinde iyi bir araba olacak.”

“Hem mekanik hem de aerodinamik olarak gelişmiş. Direksiyonda bunu hissediyorsunuz. Direksiyonu özellikle düşük hızda çevirdiğinizde bunu anlıyorsunuz. Daha mekanik olduğunu hissediyorsunuz. Daha fazla aerodinami sayesinde yol tutuşu mümkün. Şu anda istediğimiz yol tutuşu yok ancak araç içerisindeki his ve direksiyon çok daha iyi ve pozitif. Araç istediğimiz kadar hızlı değil ancak oraya varacağından eminim.” dedi.

“Magnussen: “McLaren MP4-30 2014 Aracına Göre Büyük Gelişim”” için 10 yanıt

Çok istikrarlı, çok tahmin edilebilir ve çok pürüzsüz. Sadece sürülebilir.

Kevin genelde teknik konuşur ve yukardaki sözleri Mp4-30 için çok çok önemli.

Yaşına ve tecrübesine göre çok olgun bir insan. Spa’da Rivage virajında yaptığı son hareket hariç çok da iyi savunma yapmıştı. Fernando el kol yapıyordu arkada. 🙂

Kesinlikle çok olgun ve + bir bayan olarak Kevin’a bayılmaktayım 🙂 Tekrar onu McLaren koltugunda görmek istiyorum! Fernando hesabını sormuştur savunmamın 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir