Kategoriler
Formula1

Mclaren, Brezilya İçin Eşitliği Yineledi

Mclaren Mercedes takımı sezonun son yarışı Brezilya’da pilotlarına adil ve eşit şekilde yaklaşacağını yineledi.

Takımdan bugün yapılan açıklamada "Fernando Alonso ve Lewis Hamilton’a eşit şekilde yaklaşılmayacağı spekülasyonlarının ardından takım, her iki pilotunada eşit ve adil şekilde davranma politikasının sezonun son yarışı 21 Ekim Brezilya’da da devam edeceğini yinelemektedir."

"Bu politika tüm sezon uygulandı. Mclaren ve Mercedes-Benz kazanmaları için hem Fernando hem de Lewis’e aynı eşitlikte aracı, motoru, taktiği ve kaynakları kullanmaları için için tüm adımları kontrol altında tutacaktır." sözlerine yer verdi.

Çaylak Lewis Hamilton takım arkadaşı 2 Dünya Şampiyonu Fernando Alonso’nun 4 puan önünde. Aynı şekilde Ferrari’den Kimi Raikkonen’inde şampiyonluk şansı sürüyor ancak o 7 puan geride.

Alonso bu sezon takımının yaklaşımını sürekli eleştirdi ve 2 yıllık anlaşması olmasına rağmen gelecek sene takımda kalıp kalmayacağı bilinmiyor. Alonso Çin yarışının ardından umutlarının tekrar yeşermesi ile takımdan adil yaklaşım beklediğini söylemişti.

Ron Dennis "Bu sezon Vodafone Mclaren Mercedes takımı ve pilotlarının büyük katkıda bulunduğu muazzam bir sezon oldu."

"Bu katkı Fernando Alonso ve Lewis Hamilton’a her yarış birbirleriyle mücadele etmelerinin izin verilmesi ile daha da büyüdü."

"Bu politika aynı şekilde Brezilya’da da devam edecek ve takım pilotlar şampiyonluğunu kazanmak için elinden gelenin en iyisini yapacak." dedi.

Norbert Haug "Bu sene takım içindeki eşitlik politikası hakkında çok konuşuldu ve spekülasyonlar yapıldı. Şuanki puan durumu takım içerisinde eşit davranıldığını herşeyden daha iyi göstermektedir."

"12 yıl boyunca Mercedes-Benz ve Mclaren çalıştığı tüm pilotlara eşit derecede fırsat sağlamaya çalışmıştır."

"Bu politikamız heyecan verici 2007 sezonunun son yarışında da değişmeyecek ve Alonso ve Hamilton pilotlar şampiyonluğu için mücadele edecek." dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir