Kategoriler
Formula1

Kovalainen Düşük Yakıt Yükü Etkisini Kabul Etti

Heikki Kovalainen, Çarşamba günkü en iyi derecesinin düşük yakıt yükü ile yapıldığını ifade etti.

Yeni McLaren aracı MP4-23 ile görevde olan Fin pilot, 1.11.000 ile en iyi derecenin sahibi olmuştu ve bu derece kendisine en yakın araç Ferrari’nin yaklaşık 0.7, takım arkadaşı Lewis Hamilton’un ise 1 saniye önündeydi.

Alman dergi Auto Motor und Sport’a konuaşn Kovalainen, sahte mutluluklar yaşamak istemediğini söyledi.

Kovalainen: "Tabii ki önde olmaktan her zaman memnun olursunuz ama testler çok şey ifade etmez."

"Herkes kendi programını takip ediyor. Dün (Salı) dördüncüydüm ama kötü de değildim"

Ferrari pilotu Felipe Massa ile arasındaki fark sorulduğunda ise Kovalainen: "Depoda düşük yakıt yükü vardı. Araç hafifken nasıl olduğunu görmek istedik"

Kovalainen ayrıca rakiplerine göre durumları hakkında pek konuşmak istemedi.

Kovalainen: "Kişisel olarak iyi hislere sahibim. Araç hızlı ve şimdi daha iyi bir koltuğa sahibim. Direksiyonda kendimi rahat hissediyorum"

“Kovalainen Düşük Yakıt Yükü Etkisini Kabul Etti” için 0 yanıt

McLAren-Mercedes arkadaşım iyi hoş güzel söylüyorsunda hava sıcaklığı etkenini göz önünde bulundurmuyorsun.çarşamba günü daha sıcak,perşembe günü daha soğuk bir hava etkendi onun için derecelerde farklılık göstere bilir.Hem bunu tartışmanın bi anlamı yoktur şuanda; sezon başladığı zaman herkes takımının nerede olduğunu görür.

Şurdan biliyorum Kimi 15.ci turda pitten çıktı ve en hızlı turunu 16.turda attı 20.cu turdada tekrar pite döndü autosport.com un forumunda gördüm..Hatta üst üste yaptığı 3 turun derecelerinide veriyim sana…Pitten çıktıktan sonra yaptığı zaman Lap17: 1:11.189, Lap18:1:11.489 and Lap19:1:11.518 farkındaysan ilk derecesine göre diğer turları düşüş göstermiş buda yeni lastiklerle sıralama performansı yaptığını gösterir..

Depo konusunu fazla konuşmaya gerek yok.Dolu depoda kimin daha hızlı oldugunu herkes geçen yıllarda gördü.Burada McLaren nin boş depodada kötü olmadığını görüyoruz.Mercedes motorunun gücünü diğer takımlarda itiraf etmişlerdi.Her piste hızlı olmayabilir ama güçlü!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir