Kategoriler
Formula1

FIA, Yarış Hakemleri Kuralında Değişikliğe Gidiyor

FIA, bu sene yarışlarda daha etkili olmaları için yarış hakemleri kurallarında değişikliğe gidiyor.

2006’nın başından beri bulunduğu görevinden sonra geçtiğimiz sezon sonunda emekli olan daimi yarış hakemi Tony-Scott Andrews’ın emekli olmasından sonra FIA yeni sezon için bu bölümde değişiklik yapmayı uygun buldu.

2 geçici, 1 daimi yarış hakeminin yerine artık her yarış birisi uluslararası, ikisi yerel olmak üzere 3 değişik hakem olacak. Bunun yanında FIA Başkanı Max Mosley’in temsilcisi Alan Donnelly bu 3 hakeme yardımcı olacak.

Bunun yanında seçilen uluslararası hakemin tarafsız bir ülkeden olmasını dikkate alacak FIA. Böylece hakemler karar verirken duygusal davranmayacak.

FIA yeni hakem kuralı ile kararların daha istikrarlı olmasını ve olaylar ile daha çabuk ilgilenilmesini umuyor.

Geçen sene Japonya yarışında hakemlerin Lewis Hamilton’un yanlış birşey yapıp yapmadığı konusunda kararını 5 gün sonra açıklamasının ardından FIA’nın böyle bir değişikliği düşündüğü söyleniyor.

“FIA, Yarış Hakemleri Kuralında Değişikliğe Gidiyor” için 0 yanıt

FIA`da Ferrari`ciden cok Mclaren`ci var bence, yoksa bu kadar olaydan sonra baska takim olsa kesin ihrac edilirdi, Pilotlarin puanlarinin silinmemesi de cabasi. o yuzden hic mizmizlanmayin 🙂

hııı öyle valla. FIAda ferrari için hakemleri değiştiriyo sanki 🙂 ferrari'nin bi olayı oldumu ceza vermesinler diye. alakaya bak çay demle 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir