Kategoriler
Formula1

Marko: “Mercedes’i Yakalama Şansımız Yok”

Red Bull’un Motor Sporları Danışmanı Helmut Marko, Formula 1’in uzun vadeli şekilde kilitlendiğini ve hiç bir üreticinin Mercedes’i yakalayabileceğini düşünmediğini söyledi.

Sezona istediği gibi başlangıç yapamayan ve kurallarda değişiklik ile eşitleme isteyen Red Bull, Formula 1’den ayrılmakla tehdit ediyor.

Marko, Renault’nun sezon içerisinde en fazla gelişim hakkına sahip üretici olmasına rağmen bunun önemli olmadığını söyledi.

Marko “Gelişim haklarını unutun. Tüm güç ünitesinin düğüm noktası dondurulma ile bağlandı. Bu motorların hazırlanmasında geride kalan kim olursa olsun yakalama şansı olmayacak.”

“Hızlı değişiklik için herkesin onay vermesi gerekiyor. 2017 değişiklikleri için çoğunluğun onayı gerekiyor. Mercedes’in 4 takımı var ve bu en yüksek sayı. Bu yüzden onlara karşı çoğunluk sağlamak da mümkün olmaz.”

“Biz Red Bull olarak bu kısıtlamalarla hiç bir üreticinin Mercedes’i yakalayabileceğini düşünmüyoruz. O motor yoksa şu an için şansınız yok.” dedi.

“Marko: “Mercedes’i Yakalama Şansımız Yok”” için 6 yanıt

o rüzgara göre yelken açıyor nereden eserse..

marko ya gelirsek ağlama lobileri çok güçlüdür bu meşrubat takımının

çok yere basma üretip lastikleri parçalayan araçlarının lastik hamurlarını bahane ederek değiştirip üst üste 9 yarış ve sezonu domine ettikleri hemen yakında çünkü..

ama oda anlamışki bu seferki öyle kolay gözükmüyor nereden başlarsak diye tutmuş işin ucunu

ağlaya ağlaya belki bir gün..

burada doğruyu söylemiş motoru v6 yaptınız tamam da bırakın gelişime açık olsun yoksa rekabet olmuyor saçma sapan kurallar … gelişim açılsın bakalım en iyi kim ferrari mi mercedes mi renault mu yada en iyi gelişimi kim yapabiliyor baklım …

Turbo Vettelin Ferrariyi tercih etmesinin en büyük seblerinden birisi de budur

Red Bull diyorki biz asla mercedesi yakalayamayız biz formuladan çekiliyoruz

Ferrari öyle mi başkanlarımız arivabeni ve marçione mercedesi yakalayacağımızı ve 2016 da mührü basacağımızı söylüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir