Kategoriler
Formula1

Hamilton'ın İtalyan Yargıçla Görüşmesine Gerek Yok

Modena yargıcı Giuseppe Tibis’in yaptığı açıklamada, Mclaren test pilotu Pedro de la Rosa’nın İtalyan yargış ile görüşeceği bekleniyor fakat şampiyna lideri Lewis Hamilton’ın ismi casusluk skandalındaki görgü tanıkları listesinde geçmiyor.

Dünya şampiyonu Fernando Alonso, İtalya’da sürmekte olan casusluk skandalı ile ilgili soruşturma kapsamında Ferrari’ye ait gizli bilgilerin McLaren’e transferi ile ilgili Tibis ile dün yaklaşık 2 saatlik bir görüşme yaptı.

Şüpheliler listesinde aları bulunan Ferrari’nin eski mühendisi Nigel Stepney ile McLaren’in şef dizaynırı Mike Coughlan’ın yeraldığı dava Tibis tarafından yürütülüyor.

Bir diğer McLaren çalışanı olan McLaren’in Formula 1 CEO’su Martin Whitmarsh, soruşturmaya devam edileceği konusunda geçen ay Monza’da yazılı bildiri aldı.

Alonso dün Tibisi ile görüşmek üzere şüpheli olarak değil sadece olayın içinde biri oalarak davet edildi. Stepney’in Coughlan’a sızdırdığı Ferrari’nin teknik ayarları hakkındaki gizli bilgilerin de la Rosa tarafından kendisine önerilmesi ile başlayan e-mail trafiği hakkındaki soruları yanıtladı.

Corriere della Serra’nın bugünkü haberine göre, İspanyol pilotun İtalyan yargıçla iş birliği yaptığı ancak bilgilerin yasa dışı yollarla elde edildiğini, Ferrari ile McLaren arasındaki rekabette verilen bilgilerle kendilerine bir avantaj sağlayıp sağlamadığına şahit olmadığını bir kez daha vurguladı.

Gazeteye konuşan Tibis: " Alonso bir insan olarak olaylardan habedar edildi. Şu anda başlangıştayız, diğerleri takip edecek."

de la Rosa ile bir görüşme olup omayacağı sorulduğunda Tibis tekrarladı: " Kesinlikle." Fakat Hamilton sorulduğunda İtalyan yargıç: " Herhangi bir sebep göremiyorum,neden."

Corriere della Serra’ya göre Tibis herşeye rağmen kendisinin yürüttüğü casusluk skanalında adı geçen bir kaç şüpheli hakkında iyimser sonuçlar çıkabileceğini açıkladı.

" Elimizde bazı ilginç şeyler var aynı zamanda diğerlerinin pozisyonlarının tanımlanması hala gerekli."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir