Kategoriler
İddaa Yorumları

Macaristan GP İddaa Programı ve Yorumları

Geçen hafta Almanya’da yaşananlar, yarış içindeki performanslar, Vettel’in sıralamadaki nispeten geri düşüşü aslında Macaristan’da neler yaşanır sorusunu akıllara getirmişti.

Beklenti, hava sıcaklığının çok artması idi. Yükselme oldu elbette ama bunun Ferrari’yi sevindirecek kadar olmadığını düşünüyorum. Yine de makul seviyelerde. Yarış günü sıcaklığı, lastik hamurlarının kullanımı yine önemli olacak.

İddaa programı için TIKLAYINIZ

Sıralama

Artık Red Bull gerçekten tehdit altında. Pek oranlara yansımamış ama Alonso ve özellikle Hamilton çok ciddi geliyor. İlk sırayı hep Hamilton aldı ama Alonso’nun opsiyon lastikleriyle bir fazla tur attığını da gözden kaçırmamak lazım. Vettel-Hamilton-Alonso mücadelesine Webber’in girmesini beklemiyorum.

Yarış

Pazar günü işler tamamıyla farklı olacak. Aslında daha farklı olmasını beklerken uzun sürüşlerde yine Red Bull’un iyi olduğunu görmek beni şaşırttı. İlk seansta kayganlığın çok olması nedeniyle, uzun sürüşlere 2.seansın sonlarındaki turlara baktım; görünen bu. Öte yandan Hamilton’un turları beklediğim gibi iyiydi; hatta Red Bull ve Ferrari’den iyi diyebilirim. Açıkçası İngiliz pilotun, arkasına aldığı rüzgârla burada da favori olduğunu düşünüyorum. Hafta sonuna girerken Red Bull geri döner diye düşünüyordum ama durum pek öyle değilmiş. Alonso en yakın rakibidir. Tabi sıralama sonuçlarının da yarışa etkisi olacak. Sorun yaşamazlarsa yine ilk 2 olabilirler. Hatta podyum Hamilton-Alonso-Vettel olarak önümüze çıkabilir.

Grup A (Alonso-Hamilton-Vettel-Webber): Yarışın galibinin bu gruptan çıkmasını bekliyorum. Yine Hamilton favoridir. Ama eğer Vettel pole alır ve Alonso ile Hamilton ilk virajda 2-3 sıra geride kalırsa işler karışır. Normal şartlara göre Hamilton’un 1. olmasını bekliyorum. Yine söylüyorum ilk viraj önemli.

Grup B (Button-Massa-Rosberg-Schumacher): Mercedes’lerin burada öne çıkması oldukça zor. Yarışta kendi hallerinde kalacaklar gibi. Öte yandan Button ile Massa mücadelesinde çok net bir şey söyleyemiyorum. Ferrari uzun sürüşte iyi görünüyor ama Massa çok uzun çalışmadı. button ise ön grupla kıyaslanınca o kadar parlak değildi. Lastik koruma açısından belki bir adım öne çıkabilir ama yumuşak-süper yumuşak ikilisi Massa’nın favorisi. Açıkçası zor bir grup. Son 2 haftada Massa dedim ama bu sefer riskli ve Button artık iyi sonuç almak zorunda. Bu nedenle ilave bir motivasyonu olacaktır.

Grup C (Barrichello-Heidfeld-Petrov-Sutil): Yine zor bir grup. Renault’ta işler yolunda gitmiyor. Spa’ya kadar sanırım çok beklentimiz olmamalı. Kısa ve orta sürüşler gerçekleştirdiler. Force India ise çok ciddi çalıştı. Dereceleri de bu gruba göre zayıf değil. Sutil, son yarışlardaki momentumu buraya taşıyabilir. Bana göre tek tehlike Heidfeld. Sistem kuponunda Sutil yazılabilir.

Grup D (Alguersuari-Di Resta-Kobayashi-Perez): Force India çok istikrarlı turlar atıyor. Bu grupta lastikleri yeteri kadar ısıtıp sıralamada öne çıkacak isim de Di Resta. Son 10’a kalmasını da bekliyorum ama kalamazsa da yarış için elinde fazla lastik bulunduracak. Sauber, lastikleri istedikleri gibi çalıştıramıyor. İki hafta önce olsa hiç düşünmeden Kobayashi derdim ama şimdi görünen ibrenin Di Resta’ya döndüğünüd.r Hatta Di Resta’nın C grubunu da geçmesini bekliyorum. Denenebilir

Grup G (Buemi-Kovalainen-Maldonado-Trulli): Williams güncellemeleri Barrichello’da kullandı. O yüzden Maldonado, takım arkadaşına göre geri kalmış göründü ama gelişecektir. Normal şartlarda bu grupta tek rakibi olan Buemi’nin turları, güncellemesiz Maldonado’dan çok iyi değil. Yarış karakterlerini karşılaştırınca da Buemi, Maldonado’ya göre bana göre ağır basıyor. Açıkçası zor.. Riskli. Denemek isteyen Buemi’ye oynayabilir.

Grup F (D’Ambrosio-Glock-Liuzzi-Ricciardo): En şanslı isim olan Glock’un oranı düşük. Riske değeceğini düşünmüyorum.

Oynanabilecek kupon: “””SİSTEM””” Hamilton (Grup A) – Sutil (Grup C) – Di Resta (Grup D) – Buemi (Grup G)

Bol şans…

Gökhan KAMİL

“Macaristan GP İddaa Programı ve Yorumları” için 0 yanıt

Bence oynanabilecek kupon 1: Hamilton (Grup A) – Sutil (Grup C) – Buemi (Grup E) – Glock (Grup F)
Yanlız Sutil geçen haftaya göre biraz daha zor…
-Di Resta (Grup D) bence zor; riske değmez bu grup için-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir