Kategoriler
LeMans

2015 FIA WEC Spa 6 Saat – Sıralamalarda Porsche Rüzgarı

Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda sezonun 2. ayağı Spa 6 Saat öncesinde yapılan sıralama turlarında ilk 3 sıra Porsche’nin oldu.

Dünkü yağmurun ardından bugün kuru zeminde gerçekleştirilen sıralama turlarında Bernhard, Webber ve Hartley’in kullanacağı 17 numaralı 919 Hybrid, 19 numaralı Hulkenberg, Bamber, Tandy’nin kullanacağı takımın diğer aracının 0.2 sn önünde ilk çizgiye yerleşti.

18 numaralı Porsche’u 7 ve 8 numaralı Audi’ler takip etti. Geçen seneyi şampiyon tamamlayan Toyota, Silverstone’dan sonra Spa’da da kötü bir tablo ortaya koyarak yalnızca 9 numaralı Audi’nin önünde 6. ve 7. olabildiler.Rebellion’un olmamasıyla benzinli hibrid olmayan tek LMP1 aracıyla Team Bykolles’ın CLM AER’i, LMP2 temposunda bir tur atabildi.

LMP2’de 26 numaralı G-Drive Racing’in Ligier Nissan’ı pole yerleşirken GTE Pro ve GTE Am’de 99 ve 98 numaralı Aston Martin’ler ilk sıraya yerleşti.

Yarın 15.30’da start alacak yarışı Motors TV ve Eurosport’tan takip edebilirsiniz.Motors TV yayını 15.00’te başlayıp yarış sonuna kadar sürecekken Eurosport, 19.30 itibariyle son 2 saati canlı yayınlayacak.

1
2

Yazar Ozan Ulkugil

F1, GP2, DTM, WTCC, BTCC, NASCAR, INDYCAR

iRacing, rFactor 2, RaceRoom Racing Experience

“2015 FIA WEC Spa 6 Saat – Sıralamalarda Porsche Rüzgarı” için 3 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir