Kategoriler
LeMans

Toyota Le Mans'ta Audi'yi Yenmek İçin Yakıt Avantajını Kullanacak

Japon üretici Benzinli LMP1 araçlarında Le Mans öncesinde yapılan 3 litre yakıt depo kapasitesi artışından yararlanmak istediğini açıkladı.

Kural değişikliği öncesinde Toyota’ların Audi’lerden bir tur daha fazla gidebileceği düşünülüyordu.

Kuralların değişmesiyle Toyota takımı her yakıt ikmali arasında iki tur fazla giderek hızlı olan Audi’lere karşı avantaj sağlamayı hedefliyor.

Toyota aynı zamanda yarış koşullarında sıralamaya göre Audi’ye daha yakın olduklarını düşünüyor.

Audi’ler sıkıntılı geçen ilk sıralama seansında Toyota’dan 4 saniye kadar hızlıydı.

Yazar Murnout

Lütfen trolleri beslemeyin, yalnız bırakın!

Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.

“Toyota Le Mans'ta Audi'yi Yenmek İçin Yakıt Avantajını Kullanacak” için 0 yanıt

1998'de Carlos Sainz son yarışın son kilometrelerinde yarış dışı kalınca Tommi Makinen kapmıştı şampiyonluğu. Hatta Tommi de yarış dışı kalmıştı ve telefondan öğrenmişti. Ama Ralli'de fena değillerdi Celicalar olsun Corolla WRC'ler olsun. Bir de 1999'da Lemans ikincilikleri var.

Toyotanın kazandığı bir şampiyona hatırlayan var mı?Yirmi yıl falan oldu galiba dünya ralli şampiyonasını kazanalı.Sürekli madara oluyorlar.

Benzinliler bile geçecek demişsin de ondan şaşırdım. Toyota da benzinli sonuçta 🙂

Audi ve Toyota sıralama için ayar yapmayacaklarını, sıralama turlarında yarış ayarı deneyeceklerini söylemişler. Aradaki fark ondan kaynaklı olabilir. Yoksa 4 sn fark yiyorsan git lmp2'de yarış 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir