Kategoriler
Magazin

Kadın Pilot Renault İle Teste Çıktı

İki sene önceki R29’u kullanan Villota -Formula 1’in eski pilotlarından Emilio de Villota’nın kızı-, sorunsuz olarak yaklaşık 300 km. yol kat etti. Bu etkinlik, bir yarış aracına ve sistemlerine uyum sağlaması amacıyla düzenlendi.

32 yaşındaki İspanyol Villota: “Bir kadın pilot olarak bir Formula 1 aracı sürme fırsatını yakaladığım için çok mutluydum. Formula 1, motor sporlarının zirvesi ve benim her zaman hayalim olmuştur”

“Sürüş çok iyi geçti. Şartlar idealdi. Takım benim hemen kendimi rahat hissetmemi sağladı. Araca alışması uzun sürmedi ve kendimi rahat hissettikten sonra zorlamaya başladım. Sonucunda da bu tecrübeden gerçekten keyif aldım”

“Kadın Pilot Renault İle Teste Çıktı” için 0 yanıt

sana Danica Patrick i izlemeni tavsiye ederim kadın hem indycar ham nascarda yarışmış ve nascarda birinciliği var orda erkeklere karşı yarışmış

daha önce yarışma şansı elde etmiş ve puan almış bayan bir pilot var F1 tarihinde,kadınların her anlamada daha aktif olduğu günümüzde geçmişte olan bir şey neden olmasın ki,bazı alt serilerde var ama kimse tutkunu olduğu motorsporlarının zirvesinde de onları görmeye hayır dememeli bence ,tabi tamamen kişisel düşüncem…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir