Kategoriler
Moto2

Moto2: Son Yarış Valencia'da Kenan 20. Oldu

Gresini takımı, İtalyan sürücünün ölümünden sonra Valencia’daki yarışa katılıp katılmamada kararsızdı ama sonunda piste çıkmayı tercih etti.

Sıralamada da iyi sonuç alan takımda Pirro, çok da zorlanmadan galibiyetin sahibi oldu.

Onu Mika Kallio takip ederken 3., Sofuoğlu’nun takım arkadaşı Dominique Aegerter oldu.

Yarışa şampiyonluk adayı Marc Marquez’in katılmaması nedeniyle şampiyonluğunu ilan eden Stefan Bradl, geçirdiği kaza sonrasında damalı bayrağı göremedi.

 

Sıra Sürücü                 Takım-Motor             Fark
 1.  Michele Pirro          Gresini Moriwaki      46m22.205s
 2.  Mika Kallio            Marc VDS Suter          + 6.150s
 3.  Dominique Aegerter     Technomag-CIP Suter     + 6.363s
 4.  Anthony West           MZ                      + 8.843s
 5.  Kenny Noyes            Avintia FTR             + 9.229s
 6.  Yonny Hernandez        Blusens FTR             + 9.926s
 7.  Mike di Meglio         Tech 3                 + 10.115s
 8.  Xavier Simeon          Tech 3                 + 10.385s
 9.  Max Neukirchner        MZ                     + 13.018s
10.  Julian Simon           Aspar Suter            + 13.685s
11.  Andrea Iannone         Speed Master Suter     + 14.686s
12.  Alex de Angelis        JIR Motobi             + 15.200s
13.  Jules Cluzel           Forward Suter          + 18.428s
14.  Pol Espargaro          Speed Up FTR           + 19.177s
15.  Claudio Corti          Italtrans Suter        + 20.356s
16.  Randy Krummenacher     Kiefer Kalex           + 26.031s
17.  Thomas Luthi           Interwetten Suter      + 27.160s
18.  Jordi Torres           Aspar Suter            + 33.813s
19.  Alex Baldolini         G22 Moriwaki           + 46.003s
20.  Kenan Sofuoglu         Technomag-CIP Suter    + 49.635s
21.  Aleix Espargaro        Pons KalexKalex      + 1m12.187s
22.  Santiago Hernandez     SAG FTR              + 1m14.567s
23.  Bradley Smith          Tech 3               + 1m15.394s
24.  Robertino Pietri       Italtrans Suter      + 1m16.767s
25.  Elena Rosell           Aspar Suter          + 1m19.893s
26.  Joan Olive             Castello FTR         + 1m22.339s
27.  Mashel Al Naimi        QMMF Moriwaki            + 1 lap
28.  Oscar Climent          Climent Mir              + 1 lap
29.  Nasser Hasan Al Malki  QMMF Moriwaki            + 1 lap
30.  Scott Redding          Marc VDS Suter           + 1 lap

Yarış dışı:

     Raffaele de Rosa       Forward Suter            25 laps
     Simone Corsi           Ioda Project FTR         25 laps
     Valentin Debise        Speed Up FTR             20 laps
     Ratthapark Wilairot    SAG FTR                  13 laps
     Mattia Pasini          Ioda Project FTR         10 laps
     Esteve Rabat           Blusens FTR               6 laps
     Yuki Takahashi         Gresini Moriwaki          5 laps
     Stefan Bradl           Kiefer Kalex              4 laps

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir