Kategoriler
MotoGP

Kaval Kemiği Kırılan Rossi En Az 2 Ay Yok!

Rossi, bugün yapılan antrenman seansında Yamaha motorunun arkasını Biondetti bölümünde kaybetmesi sonucu büyük bir takla attı.

Kazanın ardından Rossi, çakıl havuzda acı içerisinde kıvranıyor ve sağ ayak bileğini tutuyordu.

Rossi, kontrol için hastaneye kaldırıldı.

Yapılan kontrollerin ardından gelen ilk haberlere göre Rossi’nin sağ kaval kemiği çatladı ve kendi evi olan Mugello’daki yarışa katılamayacak.

Rossi, MotoGP kariyerinde ilk kez bir sakatlık nedeniyle yarış kaçıracak.

Yamaha’dan yapılan açıklamada “Bu sabahki Mugello antrenmanlarında kaza yapan Valentino Rossi’nin, sağ kaval kemiğinde çıkma ve kırılma var.”

“Son şampiyon Yamaha M1 motoru ile tepenin başındaki hızlı şikan olan 13. virajda kaza yaptı ve hemen röntgen için pistin sağlık merkezine götürüldü.”

“Daha ayrıntılı kontroller yapıldıktan sonra daha fazla bilgi verilecek.”

“Rossi bu hafta sonu yapılacak olan İtalya GP’nin başka bir etkinliğine katılmayacak.” sözlerine yer verildi.

İlk gelen haberlere göre Rossi, kırık bölgesindeki açılan bölüm için öğleden sonra ameliyata alınacak.

Bu tür sakatlanmalarda iyileşme sürecinin 2 ay sürebileceği söyleniyor ancak daha önce benzer sakatlıklar yaşayan Toni Elias 40 günde iyileşmiş ve tekrar motor kullanmıştı.

Ancak Rossi’nin en az 4 yarışı kaçıracağı tahmin ediliyor.

Kazayı İzlemek İçin Tıklayınız

“Kaval Kemiği Kırılan Rossi En Az 2 Ay Yok!” için 0 yanıt

geçmiş olsun vale. dilerim bundan sonra kendi işinle ve esas rakiplerinle mücadele etmek yerine kabiliyetinin dışında kalan bir spordaki kabiliyetli insanlar hakkında atıp tutmaktan vaz geçersin. elde ettiğin şampiyonluklar 2 teker ile sınırlı, haddini bilip becerin dışındaki konulara burnunu sokmazsın umarım. lorenzo seni bekliyor, sen massa ile vettel ile uğraşacağına saltanatının sonunu getirecek pilota odaklan. vale'yi çok severim ama benim de aklıma gelmedi desem yalan olur. cuma günü arkasından salla, ertesi gün başına gelsin..

Yorum yapmak başka,insan hayatı başka birşey bence.Kaldıki f1 sadece Kimi yada Massa'da değil.Gün gelir senin sevdiğin adamında başına gelir Allah korusun.Spor ve diğer kavramları ayrı ayrı değerlendirmek lazım.Eğer bu adama ukala kendine beğenmiş diyorsanız,geçen sene kendisiyle nasıl dalga geçtiğini (eşşek kaskı),yada Hayden'ı nasıl tebrik ettiğini izleyin.Motorsporlarında üç efsane vardır.Senna-Rossi-McRae.İkisini kaybettik,Allah Rossi'ye ve diğerlerine uzun ömür versin.

Aynen katılıyorum Rossi heyecna katıyordu yarislara o yokken heyecanı kim tattırcak ducati yavas yamaha hızlı lorenzo alır basini gider artık 3 ay zevksiz yarıslar bizi bekliyor umarım oyle olmaz.

Bebişim yeni saç tarzını sergileyemeden sakatlandı. Nasıl da acı çekiyor geçmiş olsun.

Umarım tam olarak iyileşir. Stoner'ın durumu gibi muğlak olmaz. "Tam" dönsün de bu sezon yarışmasa da olur.

Rossi'siz MotoGP her daim eksik bence. Senna'sız veya Schumacher'siz Formula 1 gibi…

Moto Gp'nin heyecanı gitti
Moto Gp'nin Schumi'si gitti
Moto Gp'nin efsanesi gitti
Doctor'ın 10. şampiyonluğu gitti
kayıp kayıp kayıp!!!!!!!!!
üzücü 🙁

inanamıyorum rossi ilk kez böylesi bi kaza yaptı.sezonu kapattı rossi.çok daha ciddi şekilde yaralanabilirdi.moto gp de eskisi gibi zevkli olmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir