Kategoriler
MotoGP

MotoGP: Pedrosa Laguna Seca'dan Çekildi

Dani Pedrosa, bu hafta sonu yapılan Laguna Seca yarışında daha fazla yer almayacak.

İspanyol pilot geçtiğimiz hafta sonu Almanya’da geçirdiği kaza nedeniyle sol elinde bir kaç yerden operasyon görmüş ancak Amerika’da özel yapım eldivenler ile piste çıkmayı denemişti.

Bu eldivenler ile daha fazla yaralanmayı engelleyerek dünkü antrenman seanslarına çıkan Pedrosa liderden 3 sn daha yavaş kalmıştı.

Pedrosa, Almanya’dan puansız ayrılması ile liderliği Valentino Rossi’ye kaptırdı ve 16 puan gerisine düştü.

Pedrosa farkın açılmasını minimum seviyeye indirmek için yarışa çıkmayı denedi ancak ağrılarının artması ve yüksek performans gösterememesi nedeniyle daha fazla tedavi için evine dönme kararı aldı.

Pedrosa, Brno öncesi 4 haftalık arada tam olarak iyileşmeyi planlıyor.

“MotoGP: Pedrosa Laguna Seca'dan Çekildi” için 0 yanıt

Hırsının kurbanı oldu Pedrosa. Stoner ın yaptığı gibi farkı sabitleyip zorlamasaydı böyle birşey gelmezdi başına. Bundan sonra Rossi nin en büyük rakibi Stoner olur şampiyonada.

çok fazla hırs, hata yapma ihtimalini de fazlasıyla arttırır. ıslak ve halen yağan yağmura aldırmadan ilk dakikalarda 8 saniyeye kadar farkı açması, onu biraz daha temkinli gidip farkı koruması yerine daha da basmaya teşvik etti ve sonuçta belli olmaz ama 25+15(en az)= 40 puandan oldu. hırsına yenik düştü hata yaptı olan bu. bence de şansla alakası yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir