Kategoriler
MotoGP

MotoGP: Stoner Antrenmandaki Kazasını Suçluyor

Casey Stoner, Mugello’da Ducati’nin evindeki yarışa ilk sıradan başlayamamasının nedeni olarak Cumartesi sabah antrenmanının sonundaki kazasını gösteriyor.

Eski dünya şampiyonu Ducati sürücüsü, seansın bitimine yakın zamanda küçük çaplı bir kaza geçirmesine rağmen en hızlı isim olmuştu. Kazanın ardından tekrar geri dönerken pole pozisyonunu sadece 0.021 saniye ile Jorge Lorenzo’ya kaptırmasına rağmen motosikletinin artık kazandan önceki gibi olmadığını dile getirdi.

BBC’ye konuşan Stoner: “Garipti. Bütün haftasonu gerçekten memnunduk. Çok ama çok hızlı değildik ama motordan gerçekten memnunduk ve iyiye gidiyordu”

“Ve bu öğleden sonra, sabaki kazadan bu yana, hurda gibiydi. Ön uçtan artık daha fazla geri besleme alamıyordum. Herşey iyi gibi ama hızlı virajlarda gerçekten ama gerçekten yavaş bir şekilde dönüyor ve zaman kaybediyorum”

“Şüphesiz bu pistte hassas olarak çok zaman harcıyorsunuz. Eğer ordata çok fazla zaman kaybetmeseydim tur zamanım çok daha iyi olacaktı”

Stoner ayrıca seansın başlarındaki uzun sürüşleri sırasında bu sorunun daha etkili olduğunu ve bu nedenle yarış temposu hakkında endişe duyduğunu belirtti.

Stoner: “İstikrarlı tur dereceleri yapıyoruz ama rekabetten çok uzak”

“Yarın sabaha kadar yapacak çok işimiz var Daha iyi bir durumda geri gelip gelemeyeceğimizi göreceğiz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir