Kategoriler
Motorsporları

Schumacher Motorda İlk Rekabetçi Yarışında 4. Oldu

Michael Schumacher bugün Misano’da katıldığı ilk rekabetçi motor yarışında 4. oldu ancak bunun yeni bir kariyerin başlangıcı olabileceği söylentilerini reddetti.

 

 

7 Formula 1 Dünya Şampiyonu Schumacher bugün 990 cc’lik Superbike Duke ile KTM serisinde yarışa katıldı.

smotob_571215683.jpg

Schumacher yarışa 3. sıradan başladı ancak yarışı liderin 5 sn arkasından 4. sırada tamamladı. Ancak 39 yaşındaki emekli Formula 1 pilotunun en hızlı tur zamanı en hızlı isimden sadece 0.1 sn daha yavaştı.

Schumacher "Gerçekten çok eğlenceliydi. Yarışın başında biraz temkinliydim ve iyi değildim. Sonuç olarak 14. sıraya kadar geriledim. Ancak tekrar yükselmek için savaşmak mükemmeldi ve geçişte mükemmeldi." dedi.

smotod2_308858006.jpgsmotod1_174074303.jpg

Ancak hâlâ Ferrari’de danışman olan ve test pilotluğu da yapan Schumacher motorda yeni bir kariyer planlamadığını söyledi.

Schumacher "Zaman zaman yarışıyor olsamda bu 2. bir kariyerin başlangıcı değil ve bu sadece keyif aldığım için yarıştığımdan başka bir anlama gelmiyor. Sadece motorlardan keyif alıyorum."

"Herhangi bir yarış serisinde yarışma tutkum yok. Aynı zamanda profesyonel bir seriye girebileceğimi hayal edecek kadar küstha birisi değilim. Kendimi 2 tekerlekte denemek ancak tepeye gitmeyeceğimi garanti etmek istiyorum." dedi.

“Schumacher Motorda İlk Rekabetçi Yarışında 4. Oldu” için 0 yanıt

Apo ya katılıyorum gerçektende adeta sadece yarışmak için yaratılmış biri okadar keyif alarak yapıyorki hala gözlerinin içi gülebiliyor senden bir tane daha yok ve enazından uzun bir sürede olmayacak…
Tebriklerr canımm:)

motorsporlarında üstüme tanımam diyo adam işte :)) bu arada ne kilosu yahu o kıyafetin yapısı öyle güvenlik açısından 🙂

Yeryüzüne senden daha yeteneklisi gelmez herhalde.Keyif için yarışıp 4. oluyosan artık gerisini tahmin edemiyorum…

Helal olsun. Motorsikletçi olup rallide başarılı olan (Valentino Rossi), motorsikletçi olup F1'de başarılı olan(Damon Hill) gördüm ama bu ilk sanırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir