Kategoriler
Motorsporları

Tolga, İtalya'daki Yarışta İyi İşler Başardı Ancak…

Bu hafta sonu İtalya’da piste çıkan genç pilotumuz Tolga Özkaynak iyi işler çıkarmasını başardı. Porsche Klübü tarafından İtalya’nın Adria Raceway pistinde gerçekleştirdiği organizasyonda toplam 13 Gloria aracı yer aldı.

Büyük mücadelenin yaşandığı hafta sonunda Tolga ilk yarışa 2. sıradan başlayıp 5. olabildi. 2. yarışta ise daha ilk turda liderliği ele geçirmesine rağmen temas sonucu geri düştü ve yarışı 10. sırada tamamlayabildi.

Bu serinin 2. yarışı 20 Nisanda Nurburgring’de yapılacak. Tolga, ilk yarışta olduğu gibi ücretsiz katılması yönünde davet aldı organizatörlerden ancak Tolga mevcut şartlar altında katılamayacağını söyledi.

Şu anda anlaşması gereği Tolga ücretsiz katılabiliyor yarışa ancak aracında hasar olması halinde bu giderleri Tolga’nın ailesi karşılamak zorunda. Tolga yapılan teklife "Bu durumda pist üzerinde rahat edemiyorum. Rakiplerim sıkıştırdıklarında fren yapmak zorunda kalıyorum çünkü ailemi ve kendimi sıkıntıya sokmak istemiyorum" diyerek geri çevirdi.

ResimResimResimResimResimResim

“Tolga, İtalya'daki Yarışta İyi İşler Başardı Ancak…” için 0 yanıt

bu iş zenginle falan olmaz.federasyon denen bir kurum var ve bu duruma acil el atması lazım.çocuk haklı, bence de katılmasın.hem kabiliyeti gör davet et hem de hasar olursa zararını ödet.amaç nedir yani, anlayamıyotum.kendisini canı gönülden destekliyorum.elimizden gelen budur.

anlamadığım tek konu bu ülkede o kadar zengin insan, şirket varken bunlar reklamını neden böyle alanlarda yapmaz… bir reklam yıldızına milyon dolar verirler ama bi genç yetenek için ancak uzaktan bakıp inşallah derler…bizim gelişmemiz için biraz daha zaman var anlaşılan ne zaman jason f1 de pole aldı o zaman yeni gençliğin önü açılır yetenekde olsa içim yanmıcak…

yazık ya avrupada el üstünde tutulur bu çocuklar,çapsız insanlara sponsor olan dev şirketlerin,bu çocuklara destek olmamaları bu şirketlerin samimiyetinide gösteriyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir