Kategoriler
Motorsporları

Sinan Sofuoğlu Hayatını Kaybetti

Kocaeli’nin Körfez ilçesindeki yarış pistinde antrenman sırasında motosikletten düşerek ağır yaralanan Sinan Sofuoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde, akciğerindeki kanamanın durdurulması için yapılan ameliyatın ardından yoğun bakıma alınan Sofuoğlu’nun, bir süre sonra kalbi durdu. Sofuoğlu, yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Körfez Pisti’nde Motosiklet Federasyonu ve Marmara Motosiklet Kulübü’nün ortaklaşa düzenleyeceği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Türkiye Motosiklet Pist Şampiyonası’na hazırlandığı sırada motosikletten düşerek ağır yaralanan Sofuoğlu’nun, boynu kırılmış, kafa tasında travma ve akciğerinde de kanama meydana gelmişti.

2007 Dünya Super Sport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun ağabeyi olan Sofuoğlu’nun, pist şampiyonalarında türlü dereceleri bulunuyordu.

Kaynak: Ntvspor.net

“Sinan Sofuoğlu Hayatını Kaybetti” için 0 yanıt

gerçekten anne babası için çok büyük bir üzüntü. diğer ağabeyini de adapazarında trafik kazasında kaybetti kenan. ne kadar acı bir kaderi varmış. çok büyük üzüntü. iki tane kardeşini kaybetti ve hala yılmayıp azmediyor. sporcu nasıl olması gerekir örnek alsınlar kenanı.
allahtan rahmet diliyorum mekanı cennet olsun.

sabah erkenden kalktım saat 6 civarıydı. tv'de kaza anını görüncede moralim acayip bozuldu. sofuoğlu ailesine, yakınlarına başsağlığı dilerim.

Haberi duyunca çok kötü oldum gerçekten… Kenan'ın yetişmesine büyük katkısı olmuş. Kendisine Allah'tan rahmet önce ailesine sonra tüm spor dünyasına sabır diliyorum.

Bu haberi duyduğuma çok üzüldüm. Tüm ailesinin başı sağolsun. Daha önce Kenan'ın hayat hikayesini izlediğimde onun kariyerinde çok emeği olan büyük abisinin bir arabanın çarpması sonucu hayatını kaybettiğini öğrenmiştim.Talihsiz şekilde iki evladını da kaybeden anne babaya Allah sabır versin. Çok zor. Çok üzüldüm.

allah rahmet eylesin.
türk sporu için değerli bir insanı kaybettik.
formula 1 hafta sonunda orada o organizasyonu yapmak ne kadar doğru.
2 gün öncede böyle birşeyin yapılacağını duymuştum ve yine aynı sözü söylemiştim.
ecel tabi.elden ne gelir.
bu olay kenan'ı çok yıpratır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir