Kategoriler
NetVizyon

Kimi Raikkonen'in Aracından Monza'nın Startı – 2013 İtalya GP

“Kimi Raikkonen'in Aracından Monza'nın Startı – 2013 İtalya GP” için 21 yanıt

üst üste puan alan ve hiçyarış dışı kalmamanın verdiği stres en sonunda belçika da sonlanınca raikkonende rahatladı baya. bu rahatlığın bariz kanıtı bu videoda. iyi ki fren sorunu yaşadı belçikada kimi.

Adam ne yapsın her iki dönemde de ismi büyük ama araçları kötü durumdaydı. Mclarenin son tur kala motor patlattığını çok gördük keza ferrari kiminin yarıştığı zamanlar su an ki durumundan da çha iyi değildi buna rağmen adam şampiyon oldu yoksa 8 9 yıldır altında redbull vardı da kimi mi sürmedi. Bugün kimsenin yapmadığını yapıp altındaki arabayla bile mücadele ediyo çokta acımasız olmamak lazım eleştirirken

raikonen çokmu iyi pilot . sen mclaren ve ferrari ile 8 . 9 yıl yarış kazandığın şampiyonluk 1 oda zor güç bela bumu yani

Bu perez pilot falan değil telmexin zengin işadamı sayesinde cirit atıyor F1de. Öyle kontrolsüz kırış görmedim ben tamam kırılırda ortaya doğru kırılır bir anda dışa açılınca ve aniden frene basınca Raikoneende toslamış oldu. Bu Perez geçen sene monzada 3. olurken aman ferrariye geçsin iyi pilot diyenler gördüler umarım. Maldonadoyla Perez pilot falan değiiller kamikazeler. Grosjean düzeltti kendini, bu densizler hala aynı. Resmen yük yaw bunlar yük. Geçen senede Ferrari motorunun hikmetiyle 3. oldu kendine kalsa işi yaş. 2. miydi tam hatırlayamdım ama bu perezin pilot kumaşı yok bu intiharcı kazanmak için herşeyi yapar adamda biçer dalgada geçer.

Perez'in sola kırması başlı başına bir hata. Ama çarpmada suçlu yok gibi. Olağan bir start kazası. En başta orda da erken fren yaptığı için Perez'i suçlamıştım ama sonra fark ettim. Ricciardo, Perez'in önüne geçmiş ve Perez de erken fren yapmış. Raikkonen için ise fren noktası için daha erkendi ve durduramadı aracı zaten blokajı da gördük. Kaza da büyük bir suçlu yok ama Perez'in sola kırması büyük bir hata.

Hiç araba sürmedin galiba ya da kimse önüne makas atmadı vede gözde görmüyo galiba adam resmen biraz daha uğraşsa üstüne çıkacak babasının yolu sanki

O nasıl bir sola kırmadır ya mal adam mal…Mclaren için kayıp resmen.Bir button a birde buna katlanıyorlar.yazık kaç yıllık takımın pilotlarına bak.

adam sanki koca pistte tek başına sürüyor şuna bak nasılda en sağdan en sola geçiyor inanılır gibi değil kaçıncı oldu bu herifin yaptığı ve hakemler bu adama ceza bile vermiyor yok böyle bi adalet

Perez tam bir sorunlu. Sene başından beri kaçıncı kez mahvetti Kimi'nin yarışını merak ediyorum. Cidden bir insan izlese tümünü artık kasten yaptığını felan düşünür.

Bu kadar dikkatsiz olunmaz. Pek göz ardı ediliyor ancak bu agresifliklerle, milletin önüne atlamalarla ceza almaması hakkaten şaşırtıcı. Raikkonen'e kaybettirdiği puanları hesaplasak Rai şampiyonada rahatlıkla 2. Sıradaydı.

startta ben direk kimiye odaklanmıştım.herzaman sıra kaybediyorduk ama geriden başlamanın ve ilk viraja mesafenın uzun olmasından bir umidim vardı.harbidende süper start aldı ve en az 4 aracı geçmişti ki kameralar il virajı dönen lider guruba dönünce ilk anda kazayı göremedim.o kısa anda inşallah kimi değildir diye düşündüm.ama maalesef o harika startı perez sayesinde çöpe atmış olduk.

kiminin orda yapacak birşeyi kalmamıştı.perez en sağdan en sola kiminin önünde bitince yaptığı frenden elinden geleni yaptığını anlıyoruz.sonuçta tipik bir start kazası.geçmiş olsun:((

perez bir hafta önceden show yapacağım demişti. ya gördük show unu.bu para lı pilotların hepsini f3 göndermek lazım orda istedikleri kadar çarpışan araba oynayabilirler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir