Kategoriler
NASCAR

Leavine Family Racing’in Garajı Yandı

NASCAR’ın XFinity ve Sprint Cup serilerinde mücadele eden Leavine Family Racing’e ait garaj, sebebi belirlenemeyen bir sebeple yandı.

Garaj arkası kısımda büyük hasar olduğu ve 4 Ford Fusion Gen6’nın kül olduğu olayda can kaybı yaşanmadı. Bu hafta Charlotte’ta yapılacak yarış için araçlar piste ulaştığından takım bu hafta yarışabilecek fakat gelecek haftalardaki durum belirsizliğini koruyor.

Gelecek 2 hafta boyunca Team Penske, Leavine Family Racing’e Moorseville’deki merkezlerinde yardım edecek. Indycar’da 4 , NASCAR XFinity Series’te 3, Sprint Cup’ta ise 2 aracı yarıştırdığından Team Penske’nin kalabalık garajı daha da kalabalıklaşacak.

Düşük bütçeli bir takım olan, 2011’de Bob Leavine ve Lance Fenton’un destekleriyle kurulan takımın Sprint Cup’taki en iyi sonucu Daytona’da yapılan 2014 Coke Zero 400 yarışındaki 7. lik olmuştu. Michael Mcdowell, 2014’ten beri takıkın pilotluğunu üstlenirken ilk kuruluş yılı olan 2011’de eski F1 pilotu Scott Speed koltuğa oturmuştu.

Takımdan yapılan açıklamada ; ” İyi niyetlerini gösteren, zor günlerde bizi yalnız bırakmayan takım çalışanlarımız, NASCAR dünyası ve taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. Lütfen bizden daha zor durumda olan insanlar için yardımlarınızı yapın. ” denildi.

CEz0nUjWEAAnMWX

Yazar Ozan Ulkugil

F1, GP2, DTM, WTCC, BTCC, NASCAR, INDYCAR

iRacing, rFactor 2, RaceRoom Racing Experience

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir