Kategoriler
NASCAR

Scott Speed'in Yardımına Amerikan Ordusu Koşabilir

Amerikan Ordusu, Formula 1’den sonra NASCAR’da yarışmaya başlayan Scott Speed’e NASCAR Cup serisine geçmesi için sponsor olabilir.

Scott Speed, Mario Andretti’den sonra Formula 1’deki ilk Amerikan pilot olmuştu.Toro Rosso ile 1.5 yıl F1’de yarışan Speed, daha sonra takımla arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle kendi evine gidip NASCAR’da yarışmaya başlamıştı.

NASCAR’a pilot yetiştirme amaçlı seri olan ARCA / ReMax Serisinde bir yarış kazanan ve Ricky Stenhouse Jr. ile şampiyonluk mücadelesi veren Speed, NASCAR’ın en alt seviyesi olan Truck serisinde de daha 6. startını kazanmış, 4 yarışta da ilk 10’a girmişti.

Hem Red Bull Racing, hem de Bill Davis Racing tarafından desteklenen Speed, 2009’u beklemeden bu senenin sonunda Cup serisinde yarışabilir.

Red Bull Racing ile yarışması beklenen pilotun hayalleri Allmendinger’in takıma gelmesiyle suya düşmüştü, ancak Amerika Ordusu Speed’e yardımcı olabileceğini açıkladı.Speed hangi takımda yarışırsa yarışsın büyük ihtimalle Amerikan Ordusu ana sponsoru olacak.Anlaşma ise büyük ihtimalle hangi takıma gideceği belli olduktan sonra yapılacak.

“Scott Speed'in Yardımına Amerikan Ordusu Koşabilir” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir