Kategoriler
NASCAR

NASCAR: NASCAR Meksika'da Ölümlü Kaza

Organizatörlerden gelen bilgiye göre Carlos Pardo, bir NASCAR Meksika yarışının son turlarında geçirdiği kaza sonrası hayatını kaybetti.

Pardo, 97. turda lider durumda iken aracına arkadan gelen rakibi temas etti ve yaklaşık olarak 190 km/s hızla pit yolu girişindeki duvarlara doğru kaymaya başladı. Araç, darbenin etkisi ile parçalandı.

Pardo, hurda aracın içinden çıkarıldı ve ho-elikopter ile hastaneye sevk edildi. NASCAR Meksika internet sitesi 45 dakika sonra sürücünün öldüğünü bildirdi.

Daha sonra Pardo, Meksika’nın başkentinin doğusundaki Pueblo’daki yarışın galibi ilan edildi.

Pardo, 2004 senesinde bu seriyi kazanmış, 74 yarışta da 10 kariyer zaferine imza atmıştı.


 

“NASCAR: NASCAR Meksika'da Ölümlü Kaza” için 0 yanıt

Yakın mücadele had safhada, güvenlik önlemleri alt safhada olursa böyle oluyor işte…

Ancak hala "çılgın" olarak anılmak isteyen Amerika Kıtası bunları pek önemsemiyor… Bu kadar vurdumduymazlığın ağırlığını kimse kaldıramaz…

Allah rahmet eylesin!

çok kötü bişey ordaki beton hiç deforme olmuyormu ne biçimbir güvenlik anlayışıdır bu hiç sevmiyorum bende nascarı saçma sapan yarışlar bence bunlar.birde arkadaki sürücü kazayı yapana dokunuyormu??

gercektende cok kotu kaza arac kum gıbı etrafa dagılıyo sag cıkma sansı gercektende yok resmen nascarı cok sacma spor zaten yuvarlak bır pıste 100 defa donuyosun ve cok teklıkelı f1 kadar onlem alınmıyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir