Kategoriler
Bizden Haberler

Maket: Ferrari F2008 & Mclaren Mp4 4

Her zaman yabancı ülkelerde yapılan ilginç ve el yapımı çalışmalarla yetinecek değiliz ya… Bizler de elbet güzel çalışmalar yapabiliriz. İstedikten ve biraz da yetenek olduktan sonra güzel şeyler ortaya çıkabiliyor.

Daha önceden yayınladığımız Kardan F1‘den sonra şimdi size iki adet maket araç tanıtacağız. Araçları yapan arkadaşımız ise "Umutbg". Tamamen el emeği ve yaratıcılık ile yapılan her iki maketi biz beğendik. Sizinde beğeneceğinizi düşünüyoruz.

Sizlerde bu tür çalışmalarınızı bizlerle paylaşmak isterseniz webmaster@trf1.net adresinden ya da Forum sayfalarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Ferrari F2008

Özellikler

– Aluminyum folyo ile kalıp.
– Üzerine kagıt karton vb ile eklemeler.
– Sonra üzerine alçı.
– Alçıya zımpara.
– En sonda Sentetik Yaglı boya.

Boyutu;
– Uzunluk 47 cm
– Genişlik 18 cm
– Yükseklik 11 cm

 

Mclaren Honda MP4 14

Özellikler

– Sadece kagıt ve karton basit malzemelerle kısa sürede yapılmış bir araç. Sennanın kaskı sünger üzerine alçı, zımpara daha sonra boya ve vernik.

Boyutu;
– Uzunluk 34 cm
– Genişlik 15 cm
– Yükseklik 8 cm

 

“Maket: Ferrari F2008 & Mclaren Mp4 4” için 0 yanıt

lastiklerin köşeler biraz sert ve biraz alçak olmuş dostum. onun haricinde gerçekten mükemmel. ellerine sağlık.

Ya resimlere bir daha baktım da hani derler ya "el eleği", "göz nuru", "alın teri" işte bu üçü de bu iki makette var.
Bir de merak ettim, bu araçların motoru da var mı? Şaka kardeş şaka:)

"Umutbg" kardeş, ben de kendi kendime "El becerim iyidir" diyordum. Ama artık diyemem 🙂 Sen çok fena bir adammışsın be kardeş. Ellerine sağlık. Allah nazardan korusun.

Mp4-23 ten önce bence herkesin hafızasında yer eden mp4-20 ye ne dersiniz fakat ricam odurki mclaren orange renginde olsun tabi bu kadar istekten fırsatın ve vaktin kalırsa umutbg kardeşim ;tekrardan emeğine sağlık

Tebrik ederim arkadaşım, neden Ronaldinho'ya hayranlık duyuyoruz ki? Burda kendi alanının en iyisi duruyor, hem de en yerlisinden :))) Tekrar tebrikler, bende de Michael'in kullandığı ilk Ferrari aracının orjinal maketi var ama ben yapmadım, abim yollamıştı 12 yıl önce.

yorumları okudukça duygulandım.dilerim
tüm haberlerdeki yorumlarda böyle olsun
kaybeden kazananın tebrik etsin.saygı kuralları çerçevesinde cevaplar yazılsın
çünkü bizler f1.ciyiz farkımız olmalı
saygılar

Tyrell P34'ü yap. birde aklıma Williams FW26 geldi 2004 sezonundaki fildişi burunlu olan onu yap 😛 Umut sanada zahmet olacak çok şey istedim :)))

Umut 6 tekerlekli F1 aracıda yapacaksın değil mi? 😀 Williams FW07 E yada Tyrell P34 ikisinden birini seç 😛

Çok süper olmuş umutbg, tebrik ederim ve Helal olsun derim. 🙂 Sponsorlarına kadar mükemmel olmuş iki araba da.

Bu arada Bursada Zafer Plaza'da bir oyuncakçıda uzaktan kumandalı Minardi görmüştüm 2005 yılına ait. F1 model arabaları güzel oluyor.

Evet yasin biraz öle oldu 🙂 ama malzeme farkı birinde kagıt karton birinde alçı folyo boya felan mecburen daha fazla ugraştırdı.:)

ferrari nin ön kanadının yanlarındaki ufak kanatcıklar biraz daha ince olsa el yapımı olduguna inanmazdım desem 🙂 tebrikler süper olmus her ikiside boyası badanası kesimleri her şeyiyle 10 numara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir