Kategoriler
Superlig Formula

Superlig Formula: Milan Testlerde İlk Sırada, Galatasaray Üçüncü

Dün Vallelunga’da yapılan Süperlig Formula testlerinde AC Milan’ın aracını kullanan Robert Doornbos ilk sırayı aldı.

30-31 Ağustos tarihlerinde Donington Park’ta gerçekleştiriecek ilk yarışı heyecanla bekleyen Doornbos tüm araçların eşit olduğuna, vites kutuları, motorlar ve lastikler arasında bir fark olmadığına dikkat çekerek, "Bu şekildeki araçlarla, diğerlerinden hızlı olmak gerçekten zor. Çok muhteşem bir seri olacağını düşünüyorum. Taraftarlar bunu gerçekten sevecek." diye konuştu.

Dün yapılan testlerde ilk üç sırayı elde eden pilotları yalnızca çeyrek saniye ayırdı. Dorrnbos’un ardından ikinci sırada yer alan pilot Alman Borussia Dortmund takımının sürücüsü Davide Rigon oldu. Üçüncü en hızlı isimse Galatasaray takımı sürücüsü Alessandro Pier Guidi.

Fisichella Motor Sport’un idare ettiği AS Roma aracı Enrico Toccacelo ise en hızlı dördüncü dereceyi elde ederken, Brezilyalı Astromega Flamengo ve Belçikalı Anderlecht takımlarının araçlarını geride bıraktı. Daniel la Rosa ve Max Wissel de Yunan Olympiacos ve İsviçreli Fc Basel için piste çıktılar.

Vallelunga testleri bugün ve yarın da devam edecek. Birleşik Arap Emirlikleri’nin Al Ain takımı adına Dubai kökenli Andi Zuber kokpitte olurken, GP2 pilotları Borja Garcia ve Yelmer Buurman da İspanyol Sevilla takımı ve Hollandalı PSV Eindhoven için piste çıkacaklar.

Bu sezon seride yarışacak diğer takımlar ise Tottenham Hotspur, Glasgow Rangers, FC Porto, Corinthians ve Beijing Guoan.

“Superlig Formula: Milan Testlerde İlk Sırada, Galatasaray Üçüncü” için 0 yanıt

jason test pilotu dimi lütfen test piloyu diyin:) yada aracı çarpar yüksek maliyet çıkarır bu diye vermemişler aracı:)

1 AC MILAN 1:23,754 46 Laps
2 B.DORTMUND 1:23,965 33 Laps
3 GALATASARAY 1:24,012 56 Laps
4 AS ROMA 1:24,372 18 Laps
5 FLAMENGO 1:24,445 29 Laps
6 ANDERLECHT 1:25,521 29 Laps
7 OLYMPIACOS 1:26,482 24 Laps
8 FC BASEL 1:27,753 18 Laps

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir