Kategoriler
SuperSport

Kenan Sofuoğlu 2012 Dünya Supersport Şampiyonu Oldu!!!

Yarışa 7. sıradan başlayan Sofuoğlu, daha startın ardından liderlik mücadelesine ortak oldu ve hemen liderliğe yükseldi. Ancak yarış boyunca ilk 3 sürücü arasında kıyasıya mücadele oldu ve liderlik sürekli olarak el değiştirdi.

Julez Cluzel damalı bayrağı ilk sırada görmeyi başaran isim olurken Kenan 2. oldu ancak buradan topladığı puanlarla birlikte Portimao’da şampiyonluğunu ilan etmiş oldu.

Portimao’da podyumu tamamlayan isin Foret oldu.

Sezonun bitmesine bir yarış varken Kenan Sofuoğlu puanını 218’e yükseltti. En yakın rakibi Cluzel ise 33 puan geride kalınca Kenan şampiyonluğunu ilan etmiş oldu ve Supersport’ta 3. kez şampiyon oldu.

Sofuoğlu’nun yarıştığı Kawasaki takımı da 2001’den sonra ilk defa Supersport serisinde şampiyon olmayı başarmış oldu.

“Kenan Sofuoğlu 2012 Dünya Supersport Şampiyonu Oldu!!!” için 26 yanıt

Üst seride yarıştı ama motora bir türlü alışamamıştı.
Medya Şampiyon kenanla pek ilgilen mez ki.Onların ilgilendiği futbol ve pembe diziler birde kim nerde ne yapıyor, kim ne giymiş,

Tebrikler Kenan…Artık üst serilerde aynı başarıyı bekliyoruz senden…

Adam dünya şampiyonu olmuş medyada 1 tane haber yok.

murat, tebrik ederim arkadaş, yanında olsam elini sıkardım. Bu toplumun çoğu kendini öteye! adamış, burada birşey yapmaya gerek yok görüyorlar ama el oğlu teknolojik iki bomba atınca allah allah deyip çareyi onda arıyoruz. tamam allah allah diyelim ama birazda zekayı geliştirelim. parayı dışarı vermeyelim ama buda imamatip okulu ile olmaz.

tebrik ederim. kenan'a gerekli ilgi gösterilmiyor. kenan atlet yada halterci olsaydı göklere çıkarırlardı. hem medyadan hemde hükümetten kendisine ilgi daha fazla olurdu. başbakan arar tekrik eder, spor bakanı ile poz verirdi. ama işte şampiyon olduğu alan teknolojik bi alan olunca ülkemizde pek ilgi görmüyor. bu mantıkla devam edersek ne kendi arabamızı nede motorumuzu üretemeyiz biz. arada işte cemaat kolejleri üç tekere güneş paneli takıp 15 km hızla iki tur atarlar millet olarak büyük bir iş yaptık zannedip biz de onunla övünürüz.

kenan tebrikler 🙂
tek seninle gurur duyuyorum bugün 😉
yarın gazetelerin küçük bir köşesinde yazarlar ismini. bu kadar şampiyonuna değer veren bir milletiz çünkü. sponsor bile olmadılar sana. cins bir ülkede yaşıyoruz.

Çok büyük ihtimalle burada klacak, seneye da Kawasaki ile görüşüyor..ama bir süpriz yapıp SBK Kawa'ya geçebilir de ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir