Kategoriler
Testler

Barcelona Testlerini Piquet Lider Tamamladı, Williams'tan Yenilik

Nelson Piquet, Barcelona testlerinin son gününde en hızlı tur zamanını yapan isim oldu.

Dün ve bugün Renault ile çalışmaları sürdüren Piquet, bugün toplam 112 tur attı ve elde ettiği 1:20.076’lık derecesi ile 2. en hızlı isim Pedro De la Rosa’nın 0.4 sn önünde yer aldı.

Pedro De la Rosa bugün seansın son saatinde yaşadığı ön kanat problemi nedeniyle bugünün 5. ve son kırmızı bayrağının sallanmasına neden oldu.

İlk 2 günü lider tamamlayan Ferrari test pilotu Luca Badoer bugün aracının yakıtı pit alanının sonunda bittiği için bir kırmızı bayrak seansına neden oldu ve İtalyan pilot geride kalmasına rağmen yaptıkları çalışmadan memnun olduğunu söyledi.

Badoer "Genel olarak olumlu testlerdi. Önemli bir sorun yaşamadan sürekli çalıştık. Bazı yeni parçalardan ilginç sonuçlar elde ettik ve bunlar önümüzdeki yarışlarda faydalı olabilir."

"Bunun yanında motor dayanıklılığı bakımından tüm planladıklarımızı yapmayı başardık." dedi.

Red Bull’dan Mark Webber ve Toyota’dan Timo Glock ilk 5’i tamamlayan isimler oldu.

Nick Heidfeld bugün ancak 6. hızlı zamanı elde etti ancak Alman pilot bu sene yaşadığı lastik ısıtma sorunu konusunda gelişim gösterdiğini hissettiğini söyledi.

Bu arada Williams takımı, daha önce Ferrari’nin denediği ve yarışlarda kullandığı boşluklu burun sistemine benzer bir sistem test etti bu haftaki Barcelona testlerinde. Williams’ın kullandığı sistem Ferrari’ninkine göre biraz farklı yerde ve çıkışı daha dar.

williams_barcelonatest_14_100417667.jpg

 1. Piquet    Renault       (B) 1:20.076 112
 2. De la Rosa  McLaren-Mercedes  (B) 1:20.402 82
 3. Badoer    Ferrari       (B) 1:20.680 63
 4. Webber    Red Bull-Renault  (B) 1:21.037 92
 5. Glock    Toyota       (B) 1:21.158 86
 6. Heidfeld   BMW Sauber     (B) 1:21.295 88
 7. Barrichello Honda        (B) 1:21.672 83
 8. Hulkenberg  Williams-Toyota   (B) 1:21.674 60
 9. Vettel    Toro Rosso-Ferrari (B) 1:21.880 72

“Barcelona Testlerini Piquet Lider Tamamladı, Williams'tan Yenilik” için 0 yanıt

Nelson,testlerdeki performansını maalesef bugüne kadar yarışa taşıyamadı.Bunu başarabildiğinde takım için gerçekten çok faydalı olacak.Yarış psikolojisi ister istemez insanı kamçılayan,daha hırslı,agresif olmasına sebep olan bir kişilik haline sebep olur.Ancak bu Nelson'da sanıyorum heyecanına yenik düşmesine sebep olan bir psikoloji yarattı hep.Aslında aldığı sonuçlardan çok daha iyisini yapabilecek bir pilot olduğunu hepimiz görüyoruz.

piquetin alonsoyu geçebileceğine inanmıyorum ama en azından dediğin gibi kendine güvenmeye başlamıştır ki bence büyük ihtimal boş depoyla atmıştır o turu

Depo boşta olsa piquet için bir teselli ,yeni bir umut olabilir.İstermisiniz bundan sonraki yarışlarda alonsoyu geride bıraksın))))))

sevgili Pınar

sanırım Renault taraftarısın, ama olayın içyüzünü göremeyecek kadar olaya dışarıdan bakan bir taraftar olmalısın. Alonso'nun yan gelip yatmasından çok, Renault Nelson'a olabildiğince fazla km. yaptırmaya çalışmakta, hatta Alonso'nun planlı testleri iptal edilip direksiyon Nelson'a verilmekte… Ayrıca şunuda söylemem gerekiyor, testlere çıkmayan pilot yan gelip yatıyor mu demek? Aksine pilotları daha çok sıkan promosyon çalışmaları var. Eminim oraya gidip sponsorlara şirin gözükmek yerine pistte aracı sürmeyi tercih edeceklerdir. Umarım demek istediğimi anlamışsındır, bu olay sadece Alonso için değil, tüm F1 pilotları için geçerli tabiki.

valla bir renault çu olarak renault yine bi gelişim yok gibi adamlar çook gevşek 2 gündür bu günde dahil nelsin hoyu kokpite geçirdiler yine bişey yok tur o arabada zaten alonso renault kurtulsaydım diye çalıyor alonso gelip de bir test bilke yapmadı bide okadar para alıyorr bune yavv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir