Kategoriler
Türk Motor Sporları

Batuhan Ünlü Şampiyon Oldu

Türkiye Karting Şampiyonası’nda 2009 sezonunun final yarışları, 11 Ekim Pazar günü, Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından İzmir Autodrom Pisti’nde gerçekleştirildi. KF2 ve KF3 kategorilerinde şampiyonların geçtiğimiz ayak da belli olmasının ardından son ayakta sadece Mini kategorisi sporcuları yarış için kayıt yaptırdı.

Mini kategorisi yarışları öncesinde koşulan sıralama turlarında günün en iyi zamanını elde eden Berkay Besler’in ardından 6 pilotun yarım saniye içerisinde sıralanması yarışların ne kadar zorlu geçeceğinin sinyallerini verdi.

Günün birinci yarışında, sıralama turlarında en iyi zamana imza atan Berkay Besler startla birlikte liderliğe yerleşti. Onu Batuhan Ünlü ve Ayhancan Güven takip etti. İlerleyen turlarda atak yapan Batuhan Ünlü liderliği ele geçirdi hemen arkasına da Emir Kalafatoğlu yerleşti. Son turuna kadar müthiş bir mücadele yaşanan günün ilk yarışının birincisi Batuhan Ünlü ikincisi Emir Kalafatoğlu ve üçüncüsü Berkay Besler oldu.

Sezon boyunca performansları ile dikkat çeken Mini kategoride, İzmir’de 12 pilotun mücadelesi beklendiği gibi günün ikinci yarışında da oldukça sert rekabete sahne oldu. Türkiye Karting Şampiyonası’nın final yarışlarının ikincisinin startında ilk viraja arkasında Berkay ve Emir’i bırakarak Batuhan Ünlü girdi. Son tura kadar lider devam eden Batuhan’ı finişe 100 metre kala Berkay Besler yaptığı atakla geçerek güne damgasını vurdu. Batuhan bu atak sırasında pist dışına çıkarak zaman kaybedince yarışı üçüncü olarak tamamlarken Emir Kalafatoğlu da ikinci oldu.

Türkiye Karting Şampiyonası’nda Mini kategoride liderliği Eylül ayında yine İzmir’de yapılan yarışlarda ele geçiren Batuhan Ünlü, final yarışlarında aldığı bir birincilik ve bir üçüncülük puanlarını da ekleyerek toplam 263 puanla sezonu şampiyon olarak kapatırken onu 235 puanla Emir Kalafatoğlu takip etti. Cem Bölükbaşı da 2009 sezonunu 181 puanla 3’üncü olarak tamamladı.

“Batuhan Ünlü Şampiyon Oldu” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir