Kategoriler
Türk Motor Sporları

Kartingte Yiğit Çetin Güney Doğu Avrupa Şampiyonu Oldu

Milli sporcularımızdan Yiğit Çetin sezonu MİNİ kategoride Güney Doğu Avrupa Şampiyonu olarak noktalarken, bu kategorideki ikincilik de bir diğer milli sporcumuz Can Luca Ünsal´ın oldu. KF3 kategorisinde Efe Şairoğlu, şampiyonayı ikinci sırada bitirirken; KF2´de de Gün Taşdelen, Türkiye´ye sezon üçüncülüğünü getirdi.

2010 sezonunda karting branşındaki ilk uluslararası şampiyonluğuna imza atan Türkiye, 2011 sezonunda da şampiyon olarak kartingteki başarılarına bir yenisini daha ekledi…

Yunanistan’ın Atina şehrindeki Kartodromo Pisti’nde 10-11 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen 2011 sezonunun dördüncü ve son yarışında Mini kategoride podyumun zirvesine çıkan Yiğit Çetin, şampiyon adayı olarak çıktığı yarış sonunda kazandığı puanlarla beraber, 2011 Güneydoğu Avrupa Karting Bölge Şampiyonası’nda MİNİ kategori şampiyonu oldu. Yiğit sezon boyunca koşulan 16 yarışın sekizinde damalı bayrağın altından ilk sırada geçerek mutlu sona ulaştı.

2010 sezonunda KF3 kategorisinde şampiyon olup bu branşta Türkiye’ye ilk uluslararası şampiyonluğu getiren Kaan Önder’in ardından 2011 sezonunda da Yiğit Çetin unvanı ülkemize getirmeyi başardı.

MİNİ kategorisindeki şampiyonluğun Yiğit Çetin’le beraber en büyük adaylarından olan 11 yaşındaki milli sporcumuz Can Luca Ünsal da sezon boyunca koşulan 16 yarışta iki yarış birinciliği alarak kategorisini Çetin’in ardından ikinci olarak tamamladı.

MİNİ kategorisinde gelen şampiyonluğun yanında KF3 ve KF2 kategorilerinde de temsilcilerimiz sezonu ilk üç içerisinde tamamlamayı başardılar. KF3 kategorisinde yarışan Efe Şairoğlu, sezon boyunca aldığı üç yarış galibiyetiyle sezonu ikinci sırada tamamlarken, KF2’deki temsilcimiz Gün Taşdelen sezonu üçüncü olarak noktaladı.

Alınan bu sonuçlarla beraber geçen yıl da bu şampiyonada mücadele eden sporcularımız sezonu, geçtiğimiz yıllara kıyasla kafile olarak çok daha başarılı bir şekilde tamamladılar. Bu sezonu, MİNİ kategoride şampiyon olarak tamamlayan Yiğit Çetin, 2010 sezonunda kategorisini beşinci, KF3’te yarışan Efe Şairoğlu dördüncü olmuştu.

Otomobil sporları kariyerine Petrol Ofisi 25 Küçük Adam Projesi’yle başlayan genç sporcularımız her geçen yıl katıldıkları ulusal ve uluslararası yarışlarda başarı ve form grafiklerini sürekli yükseltiyorlar… Gelen son şampiyonluklarla beraber motor sporlarına erken yaşlarda başlamanın önemi bir kez daha gözler önüne serilirken, 25 Küçük Adam Projesi’nin faydaları da yıllar geçtikçe kendisini daha çok hissettiriyor…

2011 Güneydoğu Avrupa Karting Bölge Şampiyonası’nda MİNİ kategoride şampiyon olan milli sporcumuz Yiğit Çetin’i, şampiyonada puan alarak ülkemiz adına takım puanı kazanmamıza yardımcı olan tüm sporcularımızı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 

tosfed.org.tr

“Kartingte Yiğit Çetin Güney Doğu Avrupa Şampiyonu Oldu” için 0 yanıt

Yiğidim Aslanım. Sana helal olsun. 24-25 Eylül'de körfezde görüşmek üzere…
Herkesi yiğit ve yiğit gibileri izlemeye körfez pistine davet ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir