Kategoriler
Motor Sporları Türk Motor Sporları

Go Motorsport Macaristan’da Podyumda

Go Motorsports pilotları, Porsche GT3 Cup Orta Avrupa’nın ilk yarışı için 26-27 Nisan 2014 tarihlerinde Macaristan’ın Hungaroring pistinde idi. Büyük çekişmelere sahne olan haftasonunda ülkemizi 4 pilotla temsil eden ekip, Cengiz Oğuzhan ve Cenk Ceyişakar ile büyük bir başarı göstererek podyumu domine etti.

Cenk Ceyişakar Cumartesi günü koşulan hafta sonunun ilk yarışında 2. olarak podyuma çıktı. Diğer pilotlarımız Cengiz Oğuzhan, Arif Suyabatmaz ve Yadel Oskan bu yarışta beşinci, altıncı ve yedinci oldu. Bu başarı takımımıza büyük moral verdi ve Pazar günü koşulan ikinci yarışta Cengiz Oğuzhan harika bir atakla öne geçerek yarışı 1. sırada tamamladı. Önceki yarışın ikincisi Cenk Ceyişakar Porsche GT3 Cup otomobili ile bu yarışı 3. tamamladı. Türk pilotlarımız toplamda 24 pilotun start aldığı Porsche GT3 Cup Orta Avrupa yarışında elde ettikleri derecelerle sezona harika bir başlangıç yapmış oldu.

Go Motorsports’un bir sonraki yarışı efsanevi Belçika – SPA Formula1 pistinde 01-02 Mayıs tarihlerinde koşulacak. Aynı zamanda yeni Porsche Le Mans aracının lansmanının da yapılacağı Porsche Cup Benelux yarışı ile hız kesmeden sezon devam edecek.

2 sezondur ülkemizi Avrupa arenasında basarıyla temsil eden takımımız, bu sezon itibari ile Porsche yarış serileri “official team” unvanını aldı.2014 sezonunda Porsche Cup Orta Avrupa Şampiyonası’nı tüm sezon olarak takip edecek olan Go Motorsports, ayrıca Porsche Sports Cup ve Porsche Cup Benelux organizasyonlarından aldığı davetle, misafir takım olarak bu serilerde de start alacak. Yenilenen 4 Porsche 997 GT3 cup aracı, 2014 sezonda 10 yarış hafta sonu, 20 sprint ve 3 dayanıklılık yarışı ile yoğun ve yorucu bir sezon Go Motorsports’u bekliyor.

ATA Freight Line, Lamp 83, A&S optik ana sponsorluğunda, D SMART medya desteği, Luce Halkla İlişkiler ve Tok Sport iş birliktelikleri ile başlayan bu heyecan ve adrenalin dolu yarış sezonu 8 ülkeyi kapsayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir