Kategoriler
Türk Motor Sporları

Bursa, Türkiye Off Road Şampiyonası 4. yarışına ev sahipliği yaptı

2009 Türkiye Off Road Şampiyonası’nın 4. ayağı, Bursa Alternatif Sporlar Kulübü ( BASK) tarafından 9-10 Mayıs tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen Ottomanors Off Road Şampiyonası, başarılı organizasyonu ve hem ulusal hem de yerel basında yaşattığı büyük ilgi neticesinde bu yıl ulusal bir kimlik kazandı ve Bursa, 2009 Türkiye Off Road Şampiyonası 4. yarışına ev sahipliği yaptı. Bursa Alternatif Sporlar Kulübü (BASK) tarafından 9- 10 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen etkinlik Ottomanors Mahallesi arazisinde büyük ve doğal bir parkurda yapıldı.

9 Mayıs Cumartesi ve 10 Mayıs Pazar günü 1. ve 2. ayak startlarının saat 10.30’da Ottomanors’tan verildiği sezonun 4. yarışı iki gün boyunca ekipler arasında mücadeleye sahne oldu.

Yarışı, Sınıf 1’de Ümit Güvendik- Sabri Bilan ekibi birinci sırada tamamlarken, Murat Öztürk- Osman Kutlu ekibi ikinci, Arda Özkıyıcı- Serkan Genç ekibi ise üçüncü sırada tamamladılar.

Sınıf 2’nin lideri Aroma Off Road Takımı’ndan Ali Doğaner- Selçuk Altınordu ekibi olurken, ikinci sırayı Güneş Top- Mustafa Kemal Baş ekibi aldı.

Sınıf 3’te, Cemil Islıkçı- Selçuk Akkafa ekibi birinci sırada podyum görürken, Nihat Keskin- Yasemin Toker mücadeleyi ikinci olarak tamamladılar. Ali Gökhan Yazıcı- Tarık Sağlam ise üçüncü olan ekip oldu.

Genel Klasmanda ise Ümit Güvendik- Sabri Bilan birinci sırada podyum gördüler. Nihat Keskin- Yasemin Toker ikinci olurken, Cemil Islıkçı- Selçuk Akkafa ise yarışı üçüncü sırada tamamlayan isimler oldu.

Yarışmanın ödül töreni saat 21.00’de Ottomanors’ta gerçekleştirildi.

2009 Türkiye Off Road Şampiyonası’nın ilk dört yarışı sonucunda takımlarda İnci Akü Off Road Team, genel klasmanda ise A. Gökhan Yazıcı- Tarık Sağlam ekibi lider konumda bulunuyor. Şampiyonanın beşinci yarışı İSOFF tarafından 12-13 Eylül’de organize edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir