Kategoriler
Türk Motor Sporları

Tırmanma'da Heyecan İsabeyli'ye Taşınıyor

2009 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 3. ayağı Ege Otomobil Sporları Kulübü ( EOSK) tarafından 31 Mayıs Pazar günü Aydın – Denizli karayolu üzerindeki İsabeyli’de organize edilecek. 

İsabeyli-Çobanlar Köyü arasındaki 6 km’lik asfalt parkurda iki çıkış üzerinden yapılacak yarışın teknik kontrolü 30 Mayıs Cumartesi günü saat 17:00 – 19:00 saatleri arası İsabeyli çarşı meydanında gerçekleştirilecek. Teknik kontrollerin tamamlanmasından sonra, İsabeyli Belediyesi tarafından yapılacak çeşitli aktiviteler ile organizasyon devam edecek.

Dört ayrı kategoride yapılacak İsabeyli Şırlan Tırmanma yarışının antrenmanları 31 Mayıs Pazar günü saat 10:00-11:30 arasında 2 çıkış olarak yapılacak. Yarışın startı ise aynı gün saat 13:30’da verilecek.

Yerel yöneticiler de İsabeyli Şırlan Tırmanma yarışına büyük destek veriyor. Organizasyon ile ilgili çalışmaları yakından takip eden Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız, parkur boyunca yaklaşık 450 metre uzunluğundaki sert virajlar için geçtiğimiz yıl bariyer yaptırmıştı. 

İsabeyli Belediye Başkanı Kuvvet Erim organizasyonun en iyi şekilde yapılabilmesi için yöredeki firmaların da destek verdiğini halkın da yarışa ilgisinin oldukça fazla olduğunu ve bu yıl beldede üçüncü kez bir Türkiye Tırmanma Şampiyonası ayağı düzenlemenin sevincini yaşadığını, tüm yarış severleri beldeye beklediklerini belirtti. 

Şampiyonaya büyük bir heyecan katması beklenen, Şırlan Tırmanma Yarışı, İsabeyli’nin eşsiz güzelliğinde koşulacak. Yarış öncesinde şampiyonada lider durumda bulunan pilotlar Kategori 1’de Barkın Şahin, Kategori 2’de Burak Nomer, Kategori 3’de Öğül Orhan, Kategori 4’de ise Cem Acar. Yüksek bir katılımın beklendiği Şırlan Tırmanma Yarışı, her katagoride ayrı ayrı heyecanlara sahne olacak.

“Tırmanma'da Heyecan İsabeyli'ye Taşınıyor” için 0 yanıt

Bu haberi okumak için defalarca tıkladım ama parola istedi yetkiniz yok dedi falan . Bu yüzden benimle birlikte sadece 9 defa okunmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir