Kategoriler
Türk Motor Sporları

Güney Doğu Avrupa Karting Şampiyonası 2. Yarışı Türkiye'de

Güney Doğu Avrupa Karting Şampiyonası (South East European Karting Zone Championship)’nın 2. yarışı, 20-21 Haziran 2009 tarihlerinde İzmit Körfez Pisti’nde koşulacak. MINI 60, KF3, KF2 ve KZ2 kategorilerinden meydana gelen yarışın Türkiye ayağı, toplam beş ayak olan şampiyonanın ikinci ayağını oluşturuyor.

Şampiyona ile beraber, Türkiye Karting Şampiyonası’nın üçüncü ayağı da start alacak. Güney Doğu Avrupa Karting  Şampiyonası’nın, hem uluslararası bir yarışa ev sahipliği yapmasından hem de Türkiye Karting Şampiyonası’nın üçüncü ayağı olmasından dolayı bol çekişmeli ve heyecanlı geçmesi bekleniyor.

19 Haziran Cuma günü bütün kategorilerde serbest antrenmanlar, idari kontrol; 20 Haziran Cumartesi günü teknik kontrol, serbest antrenmanlar ve sıralama turları gerçekleşecek. 21 Haziran Pazar günü ise ısınma turlarının ardından yarışlar 10.45 itibariyle start alacak. Her kategoride iki yarış olmak üzere toplam sekiz yarış sonrasında 16.45’te gerçekleşecek ödül töreni ile Güney Doğu Avrupa Karting Şampiyonası son bulacak.

Mücadele içinde geçecek şampiyonanın Türkiye ayağından sonra, Güney Doğu Avrupa Karting Şampiyonası’nın üçüncü ayağı, 12-13 Eylül tarihlerinde Romanya’da gerçekleşecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir