Kategoriler
WRC

Türkiye Rallisi ve İstanbul İçin Bakan'dan Tam Destek

Türkiye Rallisi sayesinde, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, tüm güzelliği ile konuklarını bir kez daha büyüleyecek. İki kıtayı birleştiren bir WRC şovuna sahne olacak İstanbul’da adeta bir motorsporları şöleni yaşanacak.

İşte bu büyük organizasyon öncesi ilk basın toplantısı 8 Mart 2010 Pazartesi günü İstanbul Feriye Lokantası’nda gerçekleştirildi. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Sn.Faruk Nafiz Özak, İstanbul Vali Yardımcısı Sn. Ali Bakoğlu, İBB Spor A.Ş. Genel Müdürü Sn. Alpaslan Baki Ertekin, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Sn. Tamer Taşpınar, TRT Haber ve Spor Dairesi Başkan Vekili Sn. Ersin Küçükbarak ve TOSFED Başkanı Sn. Mümtaz Tahincioğlu’nun katıldığı basın toplantısında 2010 Dünya Ralli Şampiyonası’nın 4’üncü ayağı olan Türkiye Rallisi ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Basın mensuplarının yoğun ilgisine sahne olan toplantıda ilk olarak söz alan TOSFED Başkanı Tahincioğlu bu sene altıncısı gerçekleştirilecek olan Türkiye Rallisi’nin (Rally of Turkey) İstanbul’a alınmasının üstünde dururken ”Bildiğiniz gibi bizim için Dünya Ralli Şampiyonası Antalya’da doğdu ve 5 sene üst üste Antalya’da yaptık. Burada Antalya halkı ve yerel otoriteleri çok ciddi destekler verdi, yatırımlar yapıldı. Bizlerle birlikte çok çalıştılar ve ortaya oldukça başarılı bir sonuç çıktı. 2010 Avrupa Kültür Başkenti çerçevesinde çok daha büyük bir tanıtımın içinde olmak amacıyla Dünya Ralli Şampiyonası’nı İstanbul’a getirdik. Spor Bakanımız ile Gençlik Ve Spor Genel Müdürlüğünden aldığımız güç ile soyunduğumuz bu organizasyonda İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin çok büyük destek ve katkıları ile parkurun hazırlıkları ve altyapısı sağlandı. TRT, İspark, İDO gibi daha adını saymayı unuttuğum birçok kurumun desteğini almaktayız. Ancak bu destekler yeterli değil. Özellikle 2010 AKB’den yanıt bekliyoruz. Vakit çok çabuk geçiyor ve programın çok gerisinde kalıyoruz” dedi.

TOSFED Başkanı ayrıca ülkenin tanıtımına büyük katkısı olacak olan bu yarışa özel sektörün de destek vermesi gerektiğini ifade etti. Yarış merkezi olacak olan Green Park otelin inşaatının tamamlanması için de elbirliği ile çalışmaların devam ettiğini belirten Mümtaz Tahincioğlu, konuşmasının sonunda tüm Türkiye’nin bu organizasyona sahip çıkmasını istedi.

Sözlerine depremde hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyerek başlayan Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak ise sporun ülkelerin gelişmişliğinin bir göstergesi olduğunu belirtti. Devlet olarak 2010’da İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Türkiye Rallisi’ne tam destek vereceklerini önemle belirten Özak, ” Türkiye’nin bu şampiyona nedeniyle 200 ülke içinde 13 ülke arasına girmesi büyük bir başarıdır. Federasyonun ve emeği geçen herkesin alkışlanması lazımdır” dedi.

Bu organizasyona önem vererek desteklerini esirgemeyen tüm kurumlara ve medyaya teşekkür eden Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Sayın Faruk Nafiz Özak, konuşmasında devlet olarak Türkiye’nin spora verdiği önemin altını çizdi. İstanbul’un çok önemli bir destinasyon olduğunu vurgulayarak, Turizm açısından da Türkiye Rallisi gibi organizasyonların çok büyük tanıtım gücü olduğuna inandığını belirtti ve organizasyonun başarılı geçmesi için gerekli çalışmaların yapılacağın belirtti.

“Türkiye Rallisi ve İstanbul İçin Bakan'dan Tam Destek” için 0 yanıt

"…Spordan Sorumlu Devlet Bakanı (…) Turizm açısından da Türkiye Rallisi gibi organizasyonların çok büyük tanıtım gücü olduğuna inandığını belirtti…"

vay be, inanmıyorum, farkındalar yani. Türkiye GP tehlikeye girmeden önce neredeydi bu bilinç acaba?

WRC'ye mutlaka gitmeyi düşünüyorum her sene Antalya'da yapılıyodu bu sene hem İstanbul'da hem de Kimi Raikkonen var 🙂

İstanbulda olması çok güzel oldu ilk defa wrc yi canlı olarak izleme şansına sahip olacağız istanbullular olarak.Ayrıca kimi yi de görmüş olacağız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir