Kategoriler
WRC

Latvala İlk Günden Büyük Fark Yakaladı

Ford sürücüsü, SS7’ye giderken Solberg ve Sordo ile mücadeleye girişti ama her iki Citroen, bölümün sonlarında bilerek yavaşladı. Latvala da bu şekilde kendisini 30 saniyelik farkla lider konumda buldu. İkinci ise durumdan faydalanan Citroen Junior sürücüsü Sebastien Ogier.

Latvala zaten SS3’e geç gelmeleri nedeniyle aldıkları 10 saniyelik cezanın iptal edilmesi ile morallenmişti.

Latvala ve Ogier’in arkasında ise Sebastien Loeb (Citroen) ve Mikko Hirvonen (Ford) geldi. Bu ikili, yarın 3. ve 5. başlayacak; aralarında ise Solberg yer alacak.

Loeb: “Ne yapabilirsiniz. Eğer yavaşlarsam onlar da yavaşlayacak. bu yüzden zorlamaya çalıştım. Zor bir gün oldu ama Latvala’nın aslında çok hızlı olduğunu düşünüyorum. Yolda sadece 3. ve onun arkasındakiler pek hızlı değil”

Hirvonen: “(Loeb’in) arkadayız. Umarım yaptığımız doğrudur. Yavaşlamam gerekmiyordu, sabit bir tempo ile gittim. Bunun doğru karar olup olmadığını bilemezsiniz. Ama iki gün daha var, bu yüzden neler yapabileceğimizi bekleyip göreceğiz”

Solberg: “Daha iyisini yapmak zor. Şimdi bunu denedim. Meksika’da farklı bir şey denemiştim. Ne istersen yapabilirim, bu yüzden Meksika’ya göre daha iyi işlemesini umuyorum. Bekleyip görelim, gerçekten çok zorlu bir ralli olacak.”

Sordo: “Strateji için yavaşladım. Toprak rallisinde bu şimdi normal. Takım benden Ford’ların ardından gitmemi istedi.”

Formula 1’den ralliye geçen Kimi Raikkonen ise sorunsuz bir ilk gün geçirdi.

 

Pos Driver       Car    Time/Gap
1. Jari-Matti Latvala Ford 1h11m31.5s
2. Sebastien Ogier Citroen + 30.2s
3. Sebastien Loeb Citroen + 31.8s
4. Petter Solberg Citroen + 32.5s
5. Mikko Hirvonen Ford + 42.2s
6. Dani Sordo Citroen + 45.4s
7. Henning Solberg Ford + 1m20.9s
8. Matthew Wilson Ford + 2m01.1s
9. Federico Villagra Ford + 2m48.2s
10. Kimi Raikkonen Citroen + 3m50.5s

“Latvala İlk Günden Büyük Fark Yakaladı” için 0 yanıt

Anladığım kadarıyla Kimi daha temkinli ilerliyor. Akıllanmış olmalı 😀 Bu arada Loeb bence o farkı kapatır.

Raikkonen için onunculuk gelişimi açısından çok güzel sonuç buna çooo…kk seviniyorum ama bi yanım hep buruk çünkü böyle ilerlemeye devam ederse F1'e dönmeme kararı almasından çok korkuyorum onun yuvası F1…doğup büyüdüğü yere geri dönmeli…

Şu sınav yüzünden ilk kez Kimi'yi takip edemiyorum buna karşılık Kimi'de ilk kez günü ilk 10'da tamamlıyor! Takip etmemeye de razıyım yeter ki böyle güzel sonuçlar almaya devam etsin 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir