Kategoriler
WRC

İsveç'te Ogier Fırtınası

Ogier’in temposuna cevap veremeyen Fransız pilot gün boyunca Ogier’in takım arkadaşı olan Jari-Matti Latvala ile mücadele etti. 9 kez Dünya Şampiyonu olan Fransız pilot Vergasen etabında 2.’liği ele geçirdi.

Latvala Loeb’in önünde yarışmaya devam ederken aracında oluşan mekanik sorun sebebiyle Loeb’e karşı direnemedi ve bir sonraki etapta Loeb’in 1.5 saniye gerisinde kaldı.

Bu ikili birbirleri ile mücadele ederken Ogier ise bu durumdan en iyi şekilde faydalandı. Akşam koşılacak olan Karlstad özel etabı olmasına rağmen Fransız pilotun gecenin sonunda liderliğini devam ettirmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Qatar M-Sport Ford pilotu Mads Ostberg ise sabah yaşadığı sorunlara rağmen Karlstad etabı öncesi 4. sırada ve Latvala’nın 9 saniye gerisinde olmasına rağmen 2.’lik mücadelesi vermeye kararlı gözüküyor.

Ostberg’in takım arkadaşı Evengy Novikov ise Ostberg’in 29 saniye, liderin ise neredeyse 1 dakika gerisinde 5. sırada ralliye devam ediyor.

Dani Sordo ise SS6’da yolunu kaybederek 5 dakika zaman kaybı yaşadı. Bu da Citroen adına önemli puanlar alabilecek tek ismin Sebastien Loeb olduğu anlamına geliyor. Dani Sordo’nun kaybolması ve Mikko Hirvonen’in sorun yaşamasıyla iki pilotun da puan alma şansı neredeyse bitmiş gözüküyor.

 

 1. Sebastien Ogier    VW              1h14m23.1s
 2. Sebastien Loeb    Citroen           + 32.2s
 3. Jari-Matti Latvala   VW              + 33.7s
 4. Mads Ostberg     Qatar M-Sport Ford   + 42.8s
 5. Evgeny Novikov    Qatar M-Sport Ford   + 1m12.1s
 6. Pontus Tidemand   PTM Ford          + 1m22.6s
 7. Juho Hanninen     Qatar M-Sport Ford   + 1m48.7s
 8. Thierry Neuville     Qatar M-Sport Ford   + 2m01.3s
 9. Henning Solberg    M-Sport Ford       + 3m23.9s
10. Martin Prokop     Czech Ford        + 4m39.9s

 

 

“İsveç'te Ogier Fırtınası” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir