Kategoriler
WTCC

2014 WTCC Fas – Sebastian Loeb 2. Yarışın Galibi!

2014 Dünya Binek Otomobiller Şampiyonası’nın (WTCC) ilk yarış haftası olan Fas’ta gerçekleştirilen 2. yarışı Citroen sürücüsü Sebastien Loeb kazandı.

Eski WRC şampiyonu Loeb, Fas’taki ilk yarışı 2. sırada tamamlamasının ardından 2. yarışta damalı bayrağı ilk sırada görerek büyük bir başarı gösterdi.

İlk yarışı kazanan Citroen’in diğer sürücüsü Jose Maria Lopez 2. olurken Hugo Valente 3. oldu.

Marrakect’te gerçekleştirilen 2. yarış oldukça olaylıydı ve 16 turluk yarışta güvenlik aracı pistte oldukça fazla kalırken yarış henüz 2. turda kırmızı bayraklarla durduruldu.

2. yarışa ilk sıradan başlayan Tom Coronel, ilk viraja gelirken 2. sıradaki Mehdi Bennani’nin arkadan teması ile duvara vurdu ve büyük bir karmaşa oldu. O olayda Coronel ve ilk yarışın galibi Yvan Muller ile birlikte bir kaç araç yarış dışı kalırken Bennani yoluna devam etti. Yarış tekrar başladıktan sonra Bennani pitten geçme cezası aldı ancak Honda sürücüsü iyi bir yükseliş gösterdi.

Bennani son turlara girerken 4. sıraya kadar yükseldi ancak ufak bir hatası sonucunda son anda Tom Chilton’a geçildi. Damalı bayrağı geçerken iki sürücüden Chilton, foto finişle belirlenebilecek kadar az farkla önde geçerek 4. olurken Bennani 5.likle yetinmek zorunda kaldı.

Devamı gelecek…

“2014 WTCC Fas – Sebastian Loeb 2. Yarışın Galibi!” için 11 yanıt

FIA her yerde saçmalıyor.Oschersleben,Brno,Donington gibi pistleri çıkarıp şu şikanlardan bozma saçma sapan pistte yarış yapılıyor.

Bunu geçtim kazada Bennani’nin ne suçu vardı ? adam zaten beyaz çizgiye kadar değmişti,2 tekerini duvarın üstüne atlatıp mı gidecekti ? yarışta verdikleri ceza yetmezmiş gibi birde gelecek haftaki Paul Ricard için 3 sıra grid cezası verilmiş,saçmalığın daniskası…

Yarışa gelirsek Citroen şasi olarak iyi olabilir ama motor olarak baya iyi gibi,tur bindirir gibi uzuyorlar düzlüklerde.Özel firma olan RML’in geliştirdiği Chevrolet Cruze’lar Citroen olmasa bu senede iyiler.Honda kötü,Lada kötünün de kötüsü.TC1’leri saymazsak gridin en yavaşı Lada.

Kozlovsky’de zaten bişey yokta olan Huff ile Thomspon’a oluyor

İnanılmaz güçlü Citröenler, bildiğin Mercedes olmuşlar :))

Loeb gerçekten klasını konuşturdu, ilk yarışta geçebilirdi Lopez’i ama yaklaştıkça yaklaştı geçemedi. Eğer Loeb şampiyon olursa F1’e de göz atmasını isteyecektir bir çok fanı.

hayatımda ilk defa 2 wtcc yarışını birden izledim. bu pist olaylar olmasa gereksiz bir pist. araçlar arasında fark yoksa geçiş imkansız. bizim monaco gibi ama görsel bir yanı yok gerçekten.

citroenler görünen o ki gelir gelmez kasıp kavuracaklar wtcc’yi. dtm’de bmw’nin yaptığını başarmışlar. tebrik etmek lazım.

bir tebrik de Loeb’e. iyi bir hafta sonu geçirdi. WRC’deki şampiyonlukları büyük başarı ancak burada başarının garantisi değil. gerçekten mükemmel bir sürücü.

açıkçası bana da coronel gibi geldi. olmasa bile bennani’ye ceza verilmesine gerek yoktu diye düşünüyorum. yarış kazası şeklinde değerlendirilebilirdi. bennani yolunda ilerliyordu, coronel üstüne geldi gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir