Kategoriler
Yarış Sonuçları

Süper Finali Serdar Kaya Kazandı, Orhan Doğankaya Şampiyon Oldu

Bu son yarış şampiyonu belirlemek için “Süper Final” adı altında farklı bir formatta koşuldu. Şampiyonluk şansı bulunan pilotlar bir grupta toplanırken diğerleri farklı bir grupta toplandı. Bu sayede bazı takım arkadaşları ilk kez aynı grupta yarışmış oldu. Aynı zamanda Şampiyonluğu kızıştırmak için 10-6-4-2 puan sistemi uygulandı.

Bu yarışa 7 puanlık avantajla gelen Orhan Yılmaz Doğankaya ilk yarışı kazanınca şampiyonluğunu garantiledi. Fatih Gülmez 2. olurken Onur Doğankaya 3. takım arkadaşı Hasan Yazıcı ise 4. oldu.

Bu grubun ikinci yarışını ise Fatih Gülmez kazandı. Şampiyon Orhan Yılmaz Doğankaya 2. olurken kardeşi Onur Doğankaya tekrar 3. oldu.

Diğer grubun ilk yarışında Gökhan Türk lider giderken lastiğini patlattı. Bu olay üzerine “ne yapayım abi kalbimle yarışıyorum ben“ diyerek kendisini savundu. O noktadan sonra liderliği takım arkadaşı Yusuf Erinç devraldı. Baskıyı artıran Serdar Kaya da liderlik mücadelesi veriyordu. Lastiği değiştiren Gökhan Türk birkaç tur sonra yarışa geri döndü ve bu ikilinin arasına girdi. Bir süre takım arkadaşını kollayıp Serdar Kaya’ı engelleyince hakemler tarafından uyarıldı. Bunun üzerine takım arkadaşını da geçip ikilinin arasından çıkmaya çalıştı. Ancak Yusuf Erinç takım arkadaşına da direnince bu ikili arasında sert bir mücadele başladı. Son viraja gelinirken Gökhan Türk takım arkadaşına içten bir atak yapınca Yusuf Erinç’in dengesi bozuldu. Fırsatı değerlendiren Serdar Kaya liderliğe yükseldi ve ilk yarışı kazandı. Yusuf Erinç 2. olurken aracından memnun olmayan Ali Yalınkılıç ise mücadeleden uzak kaldı ve 3. oldu. Lastik patlatan Gökhan Türk ise 4.lükle yetindi.

Grubun ikinci yarışını da Serdar Kaya rahat kazandı. Arka grupta uzun süre mücadele yaşandıktan sonra Gökhan Türk bir problem yaşayarak tekrar geri düştü. Ali Yalınkılıç bu yarışta 2. olurken Yusuf Erinç 3.oldu. Takım arkadaşı ise yaşadığı sorunun ardından yine 4.lük ile yetindi.

Bu sonuçlarla beraber şampiyon Orhan Yılmaz Doğankaya olurken Fatih Gülmez şampiyona ikincisi oldu. Serdar Kaya da her iki yarışı kazanıp şampiyona üçüncülüğüne yükseldi.

Bir başka mücadele ise takımlar şampiyonasında yaşandı. Brabi Faster takımı pilotları Serdar Kaya ve Fatih Gülmez bu yarıştan kazandıkları 36 puan ile şampiyonluğa sıçradı. Utku Racing bu yarışta bir pilotu eksik olunca liderliğini koruyamadı ve 2.liğe geriledi. Utkum Racing de şampiyonayı 3. sırada tamamladı.

 

 

Yarış Sonucu
1 Serdar Kaya 20
2 Orhan Yılmaz Doğankaya 16
3 Fatih Gülmez 16
4 Ali Yalınkılıç 10
5 Yusuf Erinç 10
6 Onur Doğankaya 8
7 Gökhan Türk 4
8 Hasan Yazıcı 2

 

Pilotlar Genel Klasmanı
  No Adı Takımı Puan
1 3 Orhan Doğankaya Utku Racing Team 112
2 6 Fatih Gülmez Brabi Faster 105
3 5 Serdar Kaya Brabi Faster 98
4 10 Onur Doğankaya Utkum Race Team 96
5 9 Hasan Yazıcı Utkum Race Team 90
6 4 Mustafa Aydınalp Utku Racing Team 88
7 14 Gökhan Günay Şimşek 86
8 8 Ali Yalınkılıç Bal Karting Team 82
9 12 Barış Yurtçu Kupakapaana 74
10 11 Mete Demirbaş Kupakapaana 71
11 17 Yusuf Erinç Infinity Race Team 65
12 19 Gökhan Türk Infinity Race Team 60
13 1 Fatih Küskü McQuick 50
14 15 Mert Tokatlı Twilight Eagle 35
15 21 Kutay Yüncüler Seyyar Racing 35
16 7 Enes Güven Bal Karting Team 28
17 16 Onur Çay Twilight Eagle 26
18 13 Engin Tokmak Şimşek 22
19 2 Özay Özdemir McQuick 19
20 23 Uğur Paltun Bal Karting Team 9
21 20 Gökhan Can Şimşek 8
22 18 İlker Özkan Infinity Race Team 6
23 24 Osman Seyyar Racing 6
24 22 Armin Resulzade Seyyar Racing 4

 

Takımlar Genel Klasmanı
Sıra Takım Puan
1 Brabi Faster 203
2 Utku Racing Team 200
3 Utkum Race Team 186
4 Infinity Race Team 149
5 Kupakapaana 145
6 Bal Karting Team 138
7 Şimşek 126
8 McQuick 69
9 Twilight Eagle 63
10 Seyyar Racing 45

“Süper Finali Serdar Kaya Kazandı, Orhan Doğankaya Şampiyon Oldu” için 0 yanıt

evet adı üstünde süper finali süper plot kazandı 😛 aslında sezon içesindeki massa vari ve hava muhalefeti gibi talihsiz durumlar olmasaydı şampiyon olabilirdim …
geçmişi geçmişte bırakııyoruz şuanki şampiyon olan orhan abiyi tebrik ediyoruz takımlardaki şampiyonlugumuzla kendimizi avutuyoruz 🙂
süper finale gelecek olursak benim açımdan eglenceli yarış oldu.inatçılıgımın ve hırsımın semeresini almış oldum gökhan ın nispeten diger araclardan daha iyi aracıyla favori oldugu yarışta arkadan başlamam dan dolayı hedef 2. likti zorlamaya devam ederken gökhanın lastik patlattıgını gördüm ve daha çok zorlamaya başladım ( kendi lastigimin patlama olasılıgı hiç aklıma bile gelmiyordu zaten patlamadıda ama levis hamiltonun yarış içersindeki duygularını ufaktanda olsa anladım gözünüz hiç bişi görmüyor birisi mutlaka uyarmalı plotu) 😀 neyse gökhan ın takım arkadaşı yusuf çok fazla uzagımda deildi ve 20 dakika vardı önümüzde düzlüklerde performans alamadıgım arac ile virajlarda deişik çizgiler deneyerek yusuf a yaklaştım sıkı bir mücadeleye girdik yetişmesine yetiştim fakat yusuf trulli vari savunması zorlanma ma neden oldu birde yusuf a takım arkadaşı gökhan da 2 tur geriden gelip araya girdi 2 takım arkadaşıyla sıkı mücadeleye giriştik aslında gökhan beni yusuf la baş başa bıraksaydı yusuf u geçmem zordu iyi savunma yapıyordu bekledigim fırsat yarışın sonlarına dogru gökhanın yusufu geçme grişiminde yusuf a hafif dokunmasıyla 2 takım arkadaşının ivme kaybetmesiyle fırsattan istifade ikisinide avladım ve liderlige yükseldim yarışı kazanmış oldum.
2. yarışımda ilk yarıştaki gökhanın arac bendeydi ve ilk turda liderlige yükselip rahat bir yarış kazandım fakat 2. yarışta aklımda olan tek düşünce lastigimin durumu idi farkı açtıktan sonra alonso vari 😛 aracı ve lastigi koruma yoluna gittim yarışı kazandım.
sonuç olarak şampiyon olan orhan abiyi ve takımımız brabi faster i tebrik ediyoruz

Süper bi gündü lewis'i sevmesemde tam onun gibi sürüyorum lastiğin patlamasının tek sebebi ben değilim orhan abi o kadar fark varken eritti lastikleri korumadı bende 5 dk sürmeden patladı 🙂
kupa patlayan lastikle kaçınca 2. yarışa sadece zevk almak için çıktık ve ali ve yusuf ile çok güzel mücadele ettik başka bir organizasyonda görüşmek üzere brabileri ve orhan abiyi tebrik ediyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir